Powoli, ale rośnie ciągle liczba nowych zakażeń w Polsce. W piątek (27 sierpnia) potwierdzono ich 258, w tym 8 przypadków w Podlaskiem. Najwięcej zakażeń stwierdzono w Suwałkach - 3 i w powiecie hajnowskim - 2. Po jednym przypadku odnotowano w Białymstoku, powiecie białostockim i monieckim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie.

Dla porównania – dzień wcześniej stwierdzono 251 nowych zachorowań w Polsce, w tym 10 w Podlaskiem.

W regionie na kwarantannie przebywa obecnie 1185 osób. Ostatniej doby przeprowadzono 884 testy, w tym wynik pozytywny przyniosło 9 próbek. W regionie nie odnotowano żadnego zgonu, w Polsce zmarły trzy osoby.

W kraju na kwarantannie przebywają 55 tys. 764 osoby. 

W Polsce najwięcej zakażeń potwierdzono w województwie mazowieckim – 51.

Bilans w pozostałych województwach wygląda następująco:

pomorskie – 26, podkarpackie – 24, małopolskie – 23, śląskie – 20, wielkopolskie – 18, łódzkie – 16, lubelskie – 13, kujawsko-pomorskie – 10, dolnośląskie – 9, zachodniopomorskie – 9, podlaskie – 8, warmińsko-mazurskie – 7, opolskie – 6, świętokrzyskie – 6, lubuskie – 3.

– 9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 2 osoby.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 mln 887 tys. 739 osób. Zmarło 75 tys. 335 osób.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem