233 nowe potwierdzone zakażenia i 8 zgonów - to bilans ostatniej doby ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia we wtorek (24 sierpnia). W Podlaskiem potwierdzono 8 nowych zakażeń - 3 w Białymstoku oraz po jednym w 5 powiatach: białostockim, bielskim, grajewskim, hajnowskim i łomżyńskim. Nie odnotowano zgonów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie.

W stosunku do danych z poprzedniej doby liczba zakażeń się podwoiła – dla porównania: dzień wcześniej w Polsce potwierdzono 107 zakażeń, w tym 4 w Podlaskiem.

Ostatniej doby w Podlaskiem przeprowadzono 1322 testy, wynik pozytywny przyniosło 10 próbek. Na kwarantannie przebywa 1245 osób.

W kraju obecnie kwarantanna dotyczy 59 tys. 147 osób. Ostatniej doby przeprowadzono 45 tys. 477 testów, 276 okazało się pozytywnych.

W kraju na 233 nowe zakażenia najwięcej potwierdzono ich w województwie mazowieckim – 45, śląskim – 28, małopolskim – 24, pomorskim – 24. Bilans w pozostałych województwach wygląda następująco:

dolnośląskie – 17, podkarpackie – 15, łódzkie – 13, zachodniopomorskie – 11, lubelskie – 9, kujawsko-pomorskie – 8, podlaskie – 8, warmińsko-mazurskie – 6, wielkopolskie – 6, lubuskie – 4, opolskie – 3, świętokrzyskie – 3.

– 9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby.

Od początku pandemii w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 mln 887 tys. 037 osób. Zmarły 75 tys. 324 osoby.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem