W niedzielę (22 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia raportuje o 185 nowych zakażeniach w Polsce. W Podlaskiem potwierdzono ich sześć - 2 w powiecie siemiatyckim, po 1 w powiatach: białostockim, łomżyńskim, monieckim i sejneńskim. W 12 powiatach w Podlaskiem oficjalnie nie potwierdzono nowych przypadków.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie.

Dla porównania: poprzedniej doby w Polsce potwierdzono 222 zakażenia, w tym 14 w Podlaskiem. W sobotę (21 sierpnia) zmarła w kraju jedna osoba, ostatniej doby natomiast nie potwierdzono żadnego zgonu związanego z COVID-19.

W Podlaskiem na kwarantannie przebywają obecnie 1154 osoby. Ostatniej doby wykonano 954 testy, z czego 8 dało wynik pozytywny. W Polsce na kwarantannie przebywa 58 tys. 540 osób. Przeprowadzono 33 tys. 497 testów, z czego wynik pozytywny przyniosło 230 próbek.

W kraju ostatniej doby potwierdzono 185 nowych przypadków. Najwięcej – w województwie mazowieckim – 32. W pozostałych województwach bilans jest następujący:

śląskie (20), opolskie (18), małopolskie (16), podkarpackie (16), pomorskie (13), wielkopolskie (13), dolnośląskie (10), podlaskie (6), warmińsko-mazurskie (6), lubuskie (5), świętokrzyskie (5), kujawsko-pomorskie (4), lubelskie (4), łódzkie (4), zachodniopomorskie (4).

– 9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 mln 886 tys. 698 osób. Zmarło już 75 tys. 316 osób.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem