Magiczna przestrzeń, fascynujące dźwięki i mądre słowo. W niedzielę (22 sierpnia) szykuje się ciekawy wieczór w pięknych okolicznościach przyrody pod granicą polsko-litewską. Po dwóch miesiącach intensywnego Lata w Pograniczu organizowanego przez Ośrodek Pogranicze - czas na finał. Tradycyjnie już w podsejneńskiej Krasnogrudzie w amfiteatrze o godz. 21 Misterium Mostu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Organizatorzy przygotowali je z doborowym towarzystwem. Wystąpi jedna z najciekawszych kompozytorek i pianistek młodego pokolenia, zdobywczyni w ostatnim czasie licznych nagród, m.in. kilku statuetek Fryderyka, rozwijająca międzynarodową karierę – Hania Rani z zespołem.

Wśród twórców wieczoru jest również kompozytor i gitarzysta, współzałożyciel tria Shofar i lider zespołów Cukunft, Alte Zachen i Wovoka – Raphael Rogiński. A także mistrzynie słowa i obrazu: poetka i fotografka Katarzyna Szweda oraz poetka, botaniczka i artystka wideo – Urszula Zajączkowska, autorka m.in. świetnej książki "Patyki, badyle".

Szykuje się więc ciekawy wieczór – w niezwykłym miejscu. W Krasnogrudzie przed wojną wakacje u ciotek spędzał Czesław Miłosz, kilkadziesiąt lat później, po wielu latach starań – z błogosławieństwem noblisty – ekipa Pogranicza w dawnym dworku zbudowała Międzynarodowe Centrum Dialogu. I zgodnie ze swoją misją i nazwą miejsca uczy tu dialogu, łączenia, rozmowy. To budowniczy symbolicznych mostów w ramach rozmaitych projektów pokazujący, jak ważny jest szacunek do innego, dowodzący, że bez tolerancji i akceptacji po prostu nie da się żyć.

Krzysztof Czyżewski Ambasadorem Nowej Europy. Kompas intelektualny na trudne czasy

Misterium Mostu to zwieńczenie kilku tygodni wypełnionych spotkaniami, koncertami, rozmowami w pogranicznej enklawie i organizowanymi w Sejnach i właśnie w Krasnogrudzie, która stała się przestrzenią Niewidzialnego Mostu.

Początek wydarzenia – w niedzielę (22 sierpnia) o godz. 21, wstęp wolny.

Na spotkanie zaprasza Krzysztof Czyżewski, szef Ośrodka Pogranicze:

 
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem