Sześcioletni Dominik Michalski choruje na złośliwy nowotwór wątroby z przerzutami do płuc. Życie chłopca może uratować specjalna terapia, która kosztuje 72 tys. dolarów. By pomóc chłopcu, w sobotę (31 lipca) Fundacja Rodziny Czarneckich organizuje charytatywny festyn rodzinny na stadionie miejskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

W programie – rozmaite atrakcje dla dzieci, a także mecz. Festyn zaczyna się od godz. 10.

Jeszcze jakiś czas temu organizatorzy festynu planowali środki na nim zebrane przekazać na rzecz Mikołaja Karelusa, chorującego na SMA i potrzebującego najdroższego leku na świecie (jego koszt to ponad 8 mln zł). Jednak pieniądze na rzecz Mikołajka nadludzkim wysiłkiem wolontariuszy, rodziny chłopca i wszystkich ludzi dobrej woli – udało się właśnie niedawno zgromadzić. Dlatego rodzice chłopca wraz z Fundacją Rodziny Czarneckich zdecydowali, by zbiórkę zakończyć zaplanowanym wcześniej festynem, a środki przekazać na rzecz sześcioletniego Dominika, nowego podopiecznego Fundacji. Chłopcu zostało już niewiele czasu.

Jest szansa, by uratować chłopca

6-letni Dominik już od 4 lat prowadzi batalię z najgroźniejszym przeciwnikiem – hepatoblastomą.

Koordynatorzy zbiórki piszą:

„Terapia nierefundowanym lekiem miała być dla niego ratunkiem. Niestety, w marcu tego roku, na płucach wykryto kolejne ogniska nowotworu! Znów została przeprowadzona operacja, znowu pojawiły się komplikacje… Kiedy myśleliśmy, że trafiliśmy do przedsionka piekła, lekarze przekazali informację, że jeśli w organizmie Dominika zostaną wykryte kolejne ogniska nowotworu, wykonanie operacji będzie zbyt dużym ryzykiem. To mogłoby być zagrożenie dla wykończonego chorobą organizmu. Szansą jest terapia Cart-ti, która kosztuje 72 tys. dolarów. Walczymy, nie poddajemy się i robimy wszystko, aby zebrać brakujące środki".

Mecz, trampoliny, auta

Sobotni festyn organizuje stadion miejski i Fundacja Rodziny Czarneckich. Podczas imprezy najmłodsi będą mogli korzystać z dmuchańców, kącika malucha, trampolin czy gier i zabaw przygotowanych przez animatorów. Zaplanowano też zabawy w malowanie twarzy, warsztaty językowe i matematyczne, rozgrywki w tenisie stołowym, strzelanie z łuku. Fani motoryzacji będą mogli obejrzeć auta z białostockich salonów, samochód rajdowy i pojazd do driftingu.

Jedną z najważniejszych części festynu będzie też charytatywny turniej o Miecz Rycerza Mikołaja.

Faworytem tych zawodów jest drużyna złożona z byłych piłkarzy Dumy Podlasia, czyli Allstars Jagiellonia Białystok, w której skład wchodzą m.in. Maciej Kudrycki i Marcin Burkhardt. Organizatorzy przygotują strefę piknikową z możliwością rozłożenia koców i spróbowania smakołyków.

Pieniądze na rzecz Dominika Michalskiego zbierane są także nawww.siepomaga.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem