W środę (28 lipca) Ministerstwo Zdrowia informuje o 138 nowych i potwierdzonych zakażeniach w Polsce. To o 32 więcej niż dzień wcześniej. W Podlaskiem, na 984 przeprowadzonych testów, potwierdzono 5 nowych przypadków.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie.

W województwie nowe zakażenia potwierdzono w Białymstoku – 2, w powiecie białostockim – 1, hajnowskim – 1 i kolneńskim – 1. Ostatniej doby w regionie nie odnotowano zgonów, w całej Polsce zmarły 3 osoby.

W Podlaskiem na kwarantannie przebywa 2 tys. 435 osób. Ostatniej doby wykonano 984 testy, z czego wynik pozytywny przyniosło 7 próbek.

W Polsce na kwarantannie w środę (28 lipca) przebywa 81 tys. 796 osób. Wykonano 39 tys. 143 testy, z czego pozytywny wynik przyniosły 173 próbki.

W kraju najwięcej nowych przypadków potwierdzono w województwie małopolskim i śląskim (po 20) oraz mazowieckim (13). Bilans w pozostałych województwach wygląda następująco:

pomorskie (13), lubelskie (10), wielkopolskie (9), warmińsko-mazurskie (7), dolnośląskie (6), podkarpackie (6), zachodniopomorskie (6), podlaskie (5), lubuskie (4), kujawsko-pomorskie (3), łódzkie (3), opolskie (1), świętokrzyskie (1).

– 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 2 osoby.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 mln 882 tys. 465 osób. Zmarły już 75 tys. 252 osoby.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem