W niedzielę (25 lipca) Ministerstwo Zdrowia raportuje o 82 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia w Polsce. W Podlaskiem wedle oficjalnych danych ostatniej doby zachorowały 4 kolejne osoby - 1 w Białymstoku, 1 w powiecie białostockim i 2 w powiecie sokólskim. W regionie nie odnotowano żadnego zgonu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Dla porównania – dzień wcześniej w kraju potwierdzono 122 nowe przypadki i 6 zgonów. W Podlaskiem – nowych zakażeń było 3, nie odnotowano ofiar.

W regionie na kwarantannie przebywa obecnie 2 255 osób. Ostatniej doby wykonano 747 testów, z czego wynik pozytywny przyniosło 6 próbek.

W kraju na kwarantannie przebywa 84 tys. 878 osób. Przeprowadzono 32 tys. 296 testów, z czego wynik pozytywny przyniosło 108 próbek.

W Polsce ostatniej doby na 82 przypadki najwięcej potwierdzono w województwie mazowieckim – 12 i małopolskim – 11.

Bilans w pozostałych województwach wygląda następująco: podkarpackie – 8, śląskie – 6, kujawsko-pomorskie – 5, lubelskie – 5, dolnośląskie – 4, łódzkie – 4, podlaskie – 4, pomorskie – 4, zachodniopomorskie – 4, opolskie – 3, wielkopolskie – 3, lubuskie – 2, warmińsko-mazurskie – 1, świętokrzyskie – 0.

– 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Ostatniej doby z powodu COVID-19 nie odnotowano żadnego zgonu, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 mln 882 tys. 146 osób. Zmarły już 75 tys. 242 osoby.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem