W sobotę (24 lipca) Ministerstwo Zdrowia raportuje o 122 nowych i potwierdzonych zakażeniach w kraju. W Podlaskiem ostatniej doby potwierdzono 3 zachorowania - 2 w Białymstoku i 1 w powiecie zambrowskim. W regionie nie odnotowano zgonów z powodu COVID-19. W Polsce zmarło 6 osób.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie.

Dla porównania – dzień wcześniej w Polsce potwierdzono 108 nowych zakażeń (w tym 2 w regionie) i 4 zgony (bez ofiar w Podlaskiem).

W Podlaskiem na kwarantannie przebywa 2 tys. 365 osób. Ostatniej doby wykonano 1033 testów, w tym wynik pozytywny przyniosły 3 próbki. W Polsce w sobotę na kwarantannie przebywa 85 tys. 506 osób. Wykonano 41 tys. 826 testów, w tym pozytywny wynik dały 163 próbki.

Na 122 nowe i potwierdzone zakażenia w sobotę najwięcej jest ich w województwie mazowieckim – 17, lubelskim – 13, małopolskim -12, śląskim – 10, dolnośląskim – 9, łódzkim – 8 i wielkopolskim – 8.

Bilans w pozostałych województwach jest następujący: świętokrzyskie – 6, lubuskie – 5, podkarpackie – 5, warmińsko-mazurskie – 5, zachodniopomorskie – 5, kujawsko-pomorskie – 4, pomorskie – 4, podlaskie – 3, opolskie – 1.

– 7 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby – informuje ministerstwo zdrowia.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 mln 882 tys. 066 osób. Do tej pory zmarło już 75 tys. 241 osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "W Podlaskiem" to nie jest po polsku.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0