W piątek (23 lipca) Ministerstwo Zdrowia raportuje o 108 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia, w tym 2 w Podlaskiem. Ostatniej doby w kraju zmarły 4 osoby, w regionie zgonów nie odnotowano.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Dla porównania – dzień wcześniej w kraju odnotowano 126 nowych zakażeń (w tym 5 w Podlaskiem), zmarło 9 osób (bez ofiar w regionie).

Piątek (23 lipca) to dzień, w którym żadnych nowych zachorowań nie potwierdzono w Białymstoku, za to po jednym przypadku odnotowano w powiecie sokólskim oraz w Suwałkach.

W Podlaskiem na kwarantannie przebywa 2238 osób. Ostatniej doby przeprowadzono 836 testów, z czego pozytywne okazały się 3.

W całym kraju testów przeprowadzono 37 197, z czego pozytywny wynik przyniosły 152 próbki. Na kwarantannie przebywa 84 546 osób.

W Polsce na 108 nowych przypadków najwięcej zakażeń zanotowano w województwach: śląskim – 20, mazowieckim – 16, pomorskim – 16, małopolskim – 14, wielkopolskim – 13.

W pozostałych województwach zakażeń jest mniej niż 5. Bilans wygląda następująco: woj. kujawsko-pomorskie (4), woj. dolnośląskie (3), woj. lubelskie (3), woj. łódzkie (3), woj. warmińsko-mazurskie (3), woj. zachodniopomorskie (3), woj. podkarpackie (2), woj. podlaskie (2), woj. świętokrzyskie (1), woj. lubuskie (0), woj. opolskie (0).

– 5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – raportuje Ministerstwo Zdrowia.

Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, tak jak z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 881 948 osób. Zmarło już 75 235 osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem