W czwartek (22 lipca) Ministerstwo Zdrowia raportuje o 126 nowych i potwierdzonych zakażeniach w Polsce i 9 ofiarach. W Podlaskiem zachorowań potwierdzono 5, nie odnotowano zgonów. W regionie nowe przypadki potwierdzono w Białymstoku (2) oraz dwóch powiatach: białostockim (1) i sokólskim (2).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie.

W regionie na kwarantannie przebywają obecnie 2194 osoby, ostatniej doby wykonano 877 testów, z czego wynik pozytywny przyniosło 8 próbek.

W kraju na kwarantannie przebywa obecnie 84 370 osób. Ostatniej doby wykonano 37 494 testy, wynik pozytywny przyniosły 152 próbki. W skali Polski potwierdzono 126 nowych zakażeń i 9 zgonów.

Dla porównania – poprzedniej doby potwierdzono 124 nowe zakażenia (w Podlaskiem – 5), odnotowano 3 zgony.

Według raportu z czwartku (22 lipca) najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwach: małopolskim (23), wielkopolskim (16), mazowieckim (15) i lubelskim (12).

Bilans w pozostałych województwach wygląda następująco:

woj. dolnośląskie – 9, woj. śląskie – 9, woj. pomorskie – 8, woj. łódzkie – 5, woj. podlaskie – 5, woj. podkarpackie – 4, woj. świętokrzyskie – 4, woj. warmińsko-mazurskie – 3, woj. zachodniopomorskie – 3, woj. kujawsko-pomorskie – 1, woj. lubuskie – 0, woj. opolskie – 0.

– 9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób.

Od początku pandemii w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 881 840 osób. Zmarło już 75 231 osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem