Podlaskie po wielu tygodniach bycia na końcu listy województw z największą dzienną liczbą nowych zakażeń teraz znalazło się na trzecim miejscu w kraju (wraz z województwem śląskim). W piątek (16 lipca) w Polsce potwierdzono 93 nowe przypadki, w tym dziewięć z naszego regionu. W kraju zmarło 14 osób, w Podlaskiem nie odnotowano żadnego zgonu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co słychać w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie.

W Podlaskiem na kwarantannie przebywa obecnie 1939 osób. Ostatniej doby wykonano 854 testy, wynik pozytywny przyniosło 14 próbek. W kraju z kolei kwarantanna dotyczy 88 628 osób, przeprowadzono 36 801 testów, z czego 137 okazało się pozytywnych.

Najwięcej zakażeń w Podlaskiem potwierdzono w Białymstoku i powiecie sokólskim (po trzy przypadki). Po jednym odnotowano w powiatach: augustowskim, bielskim oraz łomżyńskim.

Ostatniej doby na 93 nowe przypadki zakażenia w kraju najwięcej potwierdzono ich w województwach mazowieckim (14) i wielkopolskim (13). Następne w kolejności są województwa podlaskie i śląskie (po dziewięć przypadków). Bilans w pozostałych województwach wygląda następująco: dolnośląskie (7), zachodniopomorskie (7), pomorskie (5), lubelskie (4), małopolskie (4), kujawsko-pomorskie (3), łódzkie (3), podkarpackie (3), warmińsko-mazurskie (3), świętokrzyskie (2), lubuskie (1), opolskie (1).

– Pięć zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje resort zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 13 osób.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 881 241 osób. Zmarło już 75 205 osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Husaria z Podlasia nie nosi masek, staje się to coraz bardziej powszechne.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  A szczepienia matołom ograniczają wolność. Tylko proszę gotujcie się w swoim sosie i siedźcie u siebie w wakacje.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0