Badania refundowane przez NFZ odbędą się w mobilnej pracowni mammograficznej, która stanie na białostockim lodowisku w dniach 12-13 sierpnia. Do badań jeszcze miesiąc, ale realizujący je LUX MED informuje o nich już teraz - wcześniej trzeba się zarejestrować. Z bezpłatnej mammografii skorzystać mogą panie w wieku 50-69 lat, jednak program nie obejmuje wszystkich kobiet, trzeba spełnić pewne warunki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

LUX MED obecnie jest jednym z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi.

– W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi – informuje Anna Niemirska, specjalistka ds. Marketingu i PR LUX MED.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja (pod nr. tel. 58 666 24 44 lub na za pomocą formularza na stronie www.mammo.pl).

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba też zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED przyjmować pacjentki będzie 12 sierpnia w godz. 11-17 oraz 13 sierpnia w godz. 11-15 na lodowisku, przy ul. 11 Listopada 28 w Białymstoku.

W związku z epidemią COVID-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań i personelu medycznego organizatorzy akcji badań proszą o stawianie się na badanie w maseczce ochronnej w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Anna Niemirska przypomina: – Zachęcamy do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami Programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 proc. gwarancję powrotu do zdrowia.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem