W środę (14 lipca) Ministerstwo Zdrowia raportuje o 86 nowych potwierdzonych zakażeniach w kraju. Zmarło 6 osób, w tym jedna w Podlaskiem. W regionie liczba zakażeń od kilku dni utrzymuje się na porównywalnym poziomie. Ostatniej doby potwierdzono 3 nowe przypadki, żadnego w Białymstoku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Podlaskiem nowe zachorowania stwierdzono: w powiecie sokólskim (2) i w Łomży (1). Jedna osoba zmarła – w powiecie sokólskim.

W regionie ostatniej doby wykonano 960 testów, w tym wynik pozytywny przyniosło 6 próbek. Na kwarantannie przebywa 1926 osób.

W całym kraju potwierdzono 6 zgonów i 86 nowych przypadków. Najwięcej w województwie wielkopolskim (15) i łódzkim (10). Bilans w pozostałych województwach jest następujący: pomorskie – 8, lubelskie – 7, małopolskie – 7, mazowieckie – 7, śląskie – 7, dolnośląskie – 5, warmińsko-mazurskie – 4, zachodniopomorskie – 4, podlaskie – 3, świętokrzyskie – 3, podkarpackie – 2, opolskie – 1, kujawsko-pomorskie – 0, lubuskie – 0.

– 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 3 osoby.

Ostatniej doby w kraju przeprowadzono 41 tys. 643 testy. Wynik pozytywny przyniosło 131 próbek. Na kwarantannie przebywają 92 tys. 902 osoby.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 mln 881 tys. 046 osób. Zmarło już 75 tys. 179 osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem