W poniedziałek (12 lipca) Ministerstwo Zdrowia raportuje o 44 nowych przypadkach zakażenia. W Podlaskiem zachorowały trzy osoby - dwie w Białymstoku, jedna w Łomży. Nie potwierdzono żadnego zgonu spowodowanego COVID-19, czy chorobami współistniejącymi z COVID-19.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok i region? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Dla porównania – dzień wcześniej w kraju potwierdzono 66 nowych zakażeń (w tym 3 w Podlaskiem) i 1 zgon.

Obecnie w Podlaskiem na kwarantannie przebywają 1853 osoby. Wykonano 526 testów, w tym wynik pozytywny przyniosły 3 próbki. W Polsce na kwarantannie przebywa 97 tys. 367 osób. Przeprowadzono 25 tys. 671 testów, 70 miało wynik pozytywny.

W kraju na 44 nowe zakażenia najwięcej potwierdzono ich w województwie małopolskim (7) i wielkopolskim (7). Pozostały bilans jest następujący woj.: mazowieckie (4), podlaskie (3), świętokrzyskie (3), warmińsko-mazurskie (3), kujawsko-pomorskie (2), łódzkie (2), podkarpackie (2), pomorskie (2), śląskie (2), dolnośląskie (1), lubuskie (1), opolskie (1), zachodniopomorskie (1), lubelskie (0).

– 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w kraju wzrosła do 2 mln 880 tys. 865 osób. Jak dotąd w Polsce zmarło 75 tys. 160 osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem