W niedzielę (11 lipca) Ministerstwo Zdrowia raportuje o 66 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia i jednym zgonie w Polsce. W Podlaskiem ostatniej doby potwierdzono trzy zachorowania: w Białymstoku oraz w powiatach: zambrowskim i sokólskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dla porównania – dzień wcześniej w Polsce odnotowano 86 nowych zakażeń (w tym 3 w Podlaskiem) i 7 zgonów (w regionie bez ofiar).

W niedzielę (11 lipca) w Podlaskiem na kwarantannie przebywa 1886 osób. Wykonano 686 testów, wynik pozytywny przyniosły trzy próbki. W regionie nie odnotowano zgonów, zakażenia potwierdzono w Białymstoku oraz w powiatach sokólskim i zambrowskim.

W kraju na kwarantannie przebywają 98 tys. 523 osoby. Wykonano 34 tys. 153 testy, wynik pozytywny dały 83 próbki.

Na 66 oficjalnych i potwierdzonych zakażeń w kraju najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (12) i dolnośląskim (11). Bilans w pozostałych województwach wygląda następująco: wielkopolskie (7), kujawsko-pomorskie (4), lubelskie (4), łódzkie (3), małopolskie (3), opolskie (3), podkarpackie (3), podlaskie (3), śląskie (3), zachodniopomorskie (2), lubuskie (1), pomorskie (1), świętokrzyskie (1), warmińsko-mazurskie (1).

– 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje resort.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 mln 880 tys. 821 osób. Jak dotąd zmarło 75 tys. 160 osób. W szpitalach obecnie przebywa 426 chorych z COVID-19, w tym 63 jest podłączonych do respiratorów.

.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem