W piątek (9 lipca) w Białymstoku nie odnotowano żadnego nowego zachorowania. W Podlaskiem potwierdzono 2 nowe zakażenia, nie stwierdzono żadnego zgonu. Ale w całej Polsce ostatniej doby zmarło 17 osób. W Podlaskiem pod względem szczepień Białowieża dogoniła Białystok - w obu gminach pełną dawką zaszczepiono 41,2 proc. mieszkańców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok i region? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

2 nowe zakażenia w Podlaskiem potwierdzono w powiecie augustowskim i bielskim. W Podlaskiem na kwarantannie przebywa obecnie1929 osób. Wykonano 905 testów, w tym wynik pozytywny przyniosły 3 próbki.

W kraju na kwarantannie przebywa 98 tys. 171 osób. Przeprowadzono 40 tys.731 testów, w tym wynik pozytywny przyniosło 181 próbek.

W Polsce na 76 nowych zakażeń najwięcej przypadków potwierdzono w województwie mazowieckim (11) i kujawsko-pomorskim (10. W pozostałych województwach bilans jest następujący: dolnośląskie – 8, śląskie – 8, wielkopolskie – 8, łódzkie – 7, małopolskie – 4, pomorskie – 4, zachodniopomorskie – 4, lubelskie – 3, opolskie – 2, podkarpackie – 2, podlaskie – 2, lubuskie – 1, świętokrzyskie – 0, warmińsko-mazurskie – 0.

– 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 mln 880 tys. 670 osób. Liczba zmarłych sięgnęła już 75 tys. 152 osób.

Szczepienia w Podlaskiem

W Podlaskiem wśród gmin pod względem szczepień Białowieża dogoniła Białystok. I w stolicy województwa, i w przygranicznej osadzie procent zaszczepienia mieszkańców pełną dawką wynosi 41,2 proc. W Białymstoku to odpowiednio 122 tys. 518, w Białowieży - 879 osób. Na trzecim miejscu jest gmina Wysokie Mazowieckie - 38,6 proc. zaszczepionych pełną dawką (3 tys.606 osób).

W regionie na ostatnim miejscu pod względem zaszczepienia mieszkańców jest nadal gmina Grajewo. Pełną dawkę przyjęło tam jak dotąd zaledwie 16,8 proc. mieszkańców (czyli 967 osób).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem