Rośnie liczba nowych zakażeń w Polsce, w tym również wariantem delta. W środę (7 lipca) ministerstwo informuje o 103 nowych zachorowaniach, w tym 4 w Podlaskiem. Rośnie też liczba zgonów - ostatniej doby w kraju zmarło 17 osób. W Podlaskiem nie zanotowano ofiar. Niestety, w regionie szczepienia idą opornie. Najwięcej pełną dawką zaszczepionych jest w Białymstoku - 40,6 proc. Najmniej w gm. Turośl - ledwie 16,3 proc.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok i region? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

W Podlaskiem na kwarantannie przebywają obecnie 1834 osoby. Ostatniej doby wykonano 979 testów, wynik pozytywny przyniosło 6 próbek.

W regionie potwierdzono cztery nowe zakażenia: dwa w powiecie łomżyńskim, po jednym w Białymstoku i powiecie białostockim.

W Podlaskiem jak dotąd pełną dawką najwięcej osób zaszczepiono w Białymstoku – 40,6 proc., Białowieży – 39,7 proc, Wysokiem Mazowieckiem (37,7 proc.). Najmniej – w gm. Turośl (16,3 proc.) i Grajewie (16,4 proc.).

Koronawirus w Polsce

W kraju najwięcej zakażeń potwierdzono w województwie wielkopolskim (14), kujawsko-pomorskim (13), lubelskim (10).

Bilans w pozostałych województwach to: mazowieckie – 8, zachodniopomorskie – 8, łódzkie – 7, śląskie – 7, warmińsko-mazurskie – 7, małopolskie – 6, dolnośląskie – 4, podlaskie – 4, lubuskie – 3, opolskie – 3, pomorskie – 3, świętokrzyskie – 2, podkarpackie – 0.

W kraju ostatniej doby wykonano 42 tys. 891 testów, z czego wyniki pozytywne przyniosły 154 próbki. Na kwarantannie przebywa 101 tys. 915 osób. Obecnie aktywnych przypadków jest 153 tys.

– 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób.

Od początku pandemii w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 mln 880 tys. 503 osób. Zmarło już 75 tys. 114 osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem