Po dwóch dniach pod rząd bez zakażeń w Podlaskiem we wtorek (29 czerwca) potwierdzono 4 nowe przypadki. W kraju w stosunku do poprzedniej doby liczba nowych zakażeń wzrosła dwukrotnie - odnotowano ich 123. Niestety duża jest liczba zgonów - ostatniej doby w Polsce zmarło 25 osób. W regionie nadal mamy niską liczbę szczepień - w Białymstoku dotąd zaszczepiono 38,4 proc. osób, w Łomży - 30,8 proc., w Suwałkach - 30,5 proc.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok i region? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Dla porównania – dzień wcześniej w Polsce po raz pierwszy od ponad roku nie odnotowano żadnego zgonu. Potwierdzono natomiast 53 zakażenia. W Podlaskiem poprzedniej doby (podobnie jak jeszcze dzień wcześniej) – nie odnotowano żadnego nowego zachorowania.

We wtorek (29 czerwca) dane są już inne – w regionie potwierdzono 4 nowe zakażenia – 2 w powiecie białostockim, 1 w powiecie hajnowskim i 1 w Suwałkach. W Podlaskiem ostatniej doby nie odnotowano żadnego zgonu.

Wykonano 1312 testów, z czego pozytywny wynik przyniosło 7 próbek. Na kwarantannie przebywa 1214 osób.

W Polsce na kwarantannie przebywa 72 255 osób. Przeprowadzono 53 830 testów, z czego wynik pozytywny przyniosło 200 próbek. Aktywnych przypadków jest ponad 153 tys.

We wtorek (29 czerwca) w kraju najwięcej zakażeń odnotowano w województwach: dolnośląskim – 20, śląskim 18, łódzkim – 13 i wielkopolskim – 12. Bilans w pozostałych województwach wygląda następująco: woj. mazowieckie – 9, woj. małopolskie – 8, woj. świętokrzyskie – 7, woj. zachodniopomorskie – 7, woj. kujawsko-pomorskie – 6, woj. lubelskie – 6, woj. pomorskie – 5, woj. podlaskie – 4, woj. warmińsko-mazurskie – 4, woj. opolskie – 2, woj. lubuskie – 0, woj. podkarpackie – 0.

– 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje resort zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 9 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 17 osób.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 879 811 osób. Liczba ofiar dziś przekroczyła 75 tys. – we wtorek potwierdzono 75 005 ofiar.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem