W poniedziałek (28 czerwca) w Polsce potwierdzono 52 nowe przypadki zakażenia. W regionie nie stwierdzono nowych zakażeń, podobnie jak dzień wcześniej. Ostatniej doby w całym kraju, po raz pierwszy od bardzo dawna, nie zanotowano też ani jednego zgonu. Niestety, jako województwo, jesteśmy na przedostatnim miejscu pod względem dziennej liczby szczepień.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W kraju aktywne przypadki to obecnie 153 tys. 029. Na kwarantannie przebywa 64 tys. 751 osób. Ostatniej doby wykonano 21 tys. 443 testy.

W Podlaskiem na kwarantannie przebywają 1073 osoby. Ostatniej doby wykonano 516 testów, w tym wynik pozytywny przyniosły 2 próbki (u osób, u których zakażenie potwierdzono wcześniej, kolejny test wykazał wirusa nadal).

Koronawirus w Polsce

W kraju w poniedziałek (28 czerwca) potwierdzono 52 nowe zakażenia. Najwięcej w województwie mazowieckim – 10, wielkopolskim – 8, podkarpackim – 7, w małopolskim – 6. Bilans w pozostałych województwach jest następujący:

śląskie – 4, dolnośląskie – 3, świętokrzyskie – 3, kujawsko-pomorskie – 2, lubuskie – 2, łódzkie – 2, lubelskie – 1, pomorskie – 1, warmińsko-mazurskie – 1, zachodniopomorskie – 1, opolskie – 0, podlaskie – 0.

– 1 zakażenie to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Ostatniej doby w Polsce nie zanotowano żadnego zgonu z powodu COVID-19.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 mln 879 tys. 689 osób. Zmarło 74 tys. 979 osób.

Szczepień niewiele

W Podlaskiem szczepi się coraz mniej osób – jako województwo jesteśmy na przedostatnim miejscu pod względem dziennej liczby podanych szczepionek (za nami jest tylko Opolskie). W poniedziałek (28 czerwca) w Podlaskiem do godz. 12 podano zaledwie 716 szczepionek (w Łódzkiem np. 3294, a w Mazowieckiem – 15 tys. 124). Nowych chętnych do szczepienia jest mało, do punktów szczepień przychodzą głównie osoby czekające na drugą dawkę.

W całej Polsce w pełni zaszczepionych jest 12 mln 682 tys. 542 osoby.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem