Wzrosła dzienna liczba ofiar koronawirusa w Polsce - wedle raportu z piątku (25 czerwca) proporcje są niepokojące: 36 zgonów i 133 nowe zachorowania. W Podlaskiem ostatniej doby akurat nie odnotowano ofiar, potwierdzono tylko 3 nowe zakażenia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Dla porównania – dzień wcześniej w Polsce potwierdzono 147 nowych zakażeń (10 w Podlaskiem) i 24 zgony (bez ofiar w regionie).

Koronawirus w Podlaskiem

W regionie wykonano 938 testów, z czego wynik pozytywny przyniosły 3 próbki. Po jednym zakażeniu potwierdzono w Białymstoku, powiecie łomżyńskim i zambrowskim. Ostatniej doby w regionie nie potwierdzono żadnego zgonu.

Na kwarantannie w Podlaskiem przebywają 782 osoby.

Koronawirus w Polsce

W kraju na kwarantannie przebywa 57 tys. 708 osób. Wykonano 42 tys. 518 testów z czego wynik pozytywny przyniosły 193 próbki.

W kraju na 133 nowe zakażenia najwięcej przypadków potwierdzono w województwie wielkopolskim (29).

Bilans w pozostałych województwach jest następujący:

lubelskie – 13, śląskie – 11, łódzkie – 10, małopolskie – 9, mazowieckie – 8, świętokrzyskie – 8, dolnośląskie – 7, pomorskie – 7,

zachodniopomorskie – 7, warmińsko-mazurskie – 6, opolskie – 5, podkarpackie – 5, podlaskie – 3, lubuskie – 1, kujawsko-pomorskie – 0.

– 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 30 osób.

W kraju liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii wzrosła do 2 mln 879 tys. 470 osób. Liczba ofiar w Polsce sięga już 75 tys. osób (dokładnie: 74 tys. 953 osoby).

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych: www.gov.pl/raport-zakazen.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem