W środę (23 czerwca) Ministerstwo Zdrowia raportuje o 165 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia w Polsce, w tym 6 w Podlaskiem. W kraju ostatniej doby zmarło 35 osób, w tym jedna w naszym regionie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok i region? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Dla porównania: dzień wcześniej w Polsce potwierdzono 188 nowych zakażeń (w tym 3 w Podlaskiem) oraz 29 zgonów (w regionie bez ofiar).

Koronawirus w Podlaskiem

W Podlaskim na kwarantannie przebywa 810 osób. Wykonano 1559 testów, w tym wynik pozytywny przyniosło 6 próbek. Nowe zakażenia potwierdzono w Białymstoku (2), powiecie białostockim - 1, grajewskim - 1, sejneńskim - 1, zambrowskim (1).

Żadnych zakażeń nie stwierdzono w 12 powiatach: augustowskim, bielskim, hajnowskim, kolneńskim, łomżyńskim, monieckim, siemiatyckim, sokólskim, suwalskim, wysokomazowieckim, Suwałkach oraz Łomży.

Jedna osoba zmarła w powiecie monieckim.

Koronawirus w Polsce

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono w województwie mazowieckim (29) i śląskim (26). W pozostałych województwach bilans wygląda następująco:

małopolskie (16), wielkopolskie (14), dolnośląskie (13), zachodniopomorskie (13), podkarpackie (12), łódzkie (9), lubelskie (6), podlaskie (6), kujawsko-pomorskie (5), pomorskie (4), świętokrzyskie (4), warmińsko-mazurskie (4), opolskie (2), lubuskie (1).

– 1 zakażenie to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje ministerstwo.

Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób.

W kraju na kwarantannie przebywa 61 tys. 845 osób. Wykonano 59 tys. 936 testów. Wynik pozytywny przyniosły 333 próbki.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem sięgnęła 2 mln 879 tys. 192. Niestety zmarły 74 tys. 893 osoby.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych: www.gov.pl/raport-zakazen

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem