Do tej pory znana by豉 tylko lista artyst闚 zaproszonych na Bia造stok New Pop Festival 2021. Teraz wiadomo ju, kt鏎y artysta wyst徙i kt鏎ego dnia w weekend 10-11 lipca. Og這szono r闚nie regulamin imprezy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Organizatorzy letniego festiwalu, jaki gościć będzie w Białymstoku na dziedzińcu Pałacu Branickich, ogłosili właśnie harmonogram występów artystów z podziałem na dni. I tak:

* w sobotę (10 lipca) wystąpią następujący artyści (kolejność alfabetyczna): Paweł Domagała, Muniek i Przyjaciele, Paulina Przybysz, Organek, Jan Rapowanie.

* w niedzielę (11 lipca) na scenie pojawią się natomiast: Baasch, Baranovski, Margaret, Artur Rojek, Sokół.

Białystok New Pop Festival 2021. Harmonogram artystów z podziałem na dni
Białystok New Pop Festival 2021. Harmonogram artystów z podziałem na dni  Fot. Materiały prasowe

Brzmieniowy miks

Jak widać – organizatorzy tak ułożyli program, by w jednym dniu mieszały się najróżniejsze nastroje i brzmienia, a koncertowe popołudnie i wieczór wypełniał melanż najrozmaitszych dźwięków. Obok siebie zabrzmi więc i mocny rock, i liryczne melodyjne granie, i soul, i energetyczny radosny pop, a także hip-hop i mroczne electro.

Festiwal odbędzie się w formule hybrydowej: czyli z udziałem publiczności na pałacowym dziedzińcu (która po długim czasie wyczekiwania będzie mogła się cieszyć w końcu koncertem na żywo i koncertową wspólnotą) oraz online, dzięki streamingowi w internecie. Cały czas trwają ustalenia, ile osób będzie mogło wejść na festiwal (pandemiczne obostrzenia łagodnieją, zmienia się nieco limit osób), ale jedno jest pewne: kto chce się bawić na koncercie na żywo, nie powinien zwlekać z zakupem biletów.

Festiwal pandemii się nie dał

To będzie 4. edycja festiwalu, który na dobre wpisał się już w przestrzeń kulturalną miasta Białystok. Po dwóch pierwszych ciepło przyjętych edycjach wszystko mocno skomplikowała pandemia, która kompletnie zdezorganizowała festiwalowe życie w Polsce i za granicą. Większość dużych festiwali musiała odwołać swoje edycje, albo przenieść w ograniczonej formie na inny termin. Ale Białystok New Pop Festival pandemii się nie dał. I odbył się w stałym terminie, tyle że eksperymentalnie: pod Pałacem Branickich stanęła scena, artyści grali na żywo, w czasie rzeczywistym, ale bez bezpośredniego udziału widzów. Ci zaś festiwal oglądali online – tam, gdzie właśnie byli: w domach, na wakacjach, na spotkaniach z przyjaciółmi. Korzystając ze smartfonów, tabletów, laptopów, rzutników. Za darmo, w wersji podstawowej, albo w płatnej wersji premium, z dodatkowymi możliwościami i opcją wspierania artystów.

W ten sposób Białystok New Pop Festival w pandemicznym czasie stał się jednym z pierwszych plenerowych festiwali w Polsce, który – choć dla widzów online – odbył się na żywo, w swoim pierwotnym miejscu i w koncertowych warunkach.

I choć artystów dezorientował pusty plac – bo jak tu grać, nie wiedząc, czy ktoś jest po drugiej stronie łączy (Dr. Misio krzyczał do mikrofonu – „Mam nadzieję, że gdzieś tam jesteście!") – to jednak i ta pandemiczna, przedziwna edycja okazała się sukcesem. Festiwal zgromadził ponad 338 tys. widzów!

Teraz część widzów nadal będzie mogła słuchać koncertów online, przebywając w różnych miejscach i korzystając ze streamingu. Część jednak będzie mogła wreszcie znaleźć się w samym centrum koncertowej atmosfery, w tańczącym tłumie (choć trzymając dystans, pandemia jednak ciągle jeszcze trwa), pod sceną, na której wystąpi dziesiątka znanych i popularnych muzyków, łączących pokolenia. Tak naprawdę koncertów będzie 11 – do zacnego grona dołączy jeden zespół lub artysta wyłoniony w konkursie młodych talentów.

***

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w związku z festiwalem: Q&A Białystok New Pop Festival 2021 oraz Regulamin festiwalu (publikujemy go też niżej).

Bilety

Ceny: karnet na dwa dni – od 85 zł, pojedyncze dni (sobota, niedziela) – od 49 zł.

Bilety na Białystok New Pop Festival 2021 można już kupić na: Ebilet.pl, Empikbilety.pl, Going.pl

Seniorzy i dzieci do lat 12 (wyłącznie pod opieką rodziców) na festiwal mogą wejść posiadając bilet za symboliczną złotówkę (liczba biletów jest ograniczona, do wyczerpania puli; o zasadach czytaj niżej w regulaminie). Młodzież w wieku 13-17 lat może wejść na festiwal, posiadając bilet, ale musi spełnić pewne warunki (o tym również jest mowa w Regulaminie festiwalu).

Organizatorem wydarzenia jest Agora.

Bieżące informacje na temat wydarzenia można znaleźć na profilu Białystok New Pop Festival na Facebooku oraz na stronie Białystok New Pop Festival.

AGNIESZKA SADOWSKA

Regulamin imprezy „Białystok New Pop Festival"

POSTANOWIENIA OGÓLNE 

1. Niniejszy regulamin (dalej, jako „Regulamin") reguluje prawa i obowiązki uczestników Imprezy (dalej, Uczestnicy Imprezy) zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (tj. 14 października 2019 r. Dz.U. 2019, poz. 2171 zwanej, Ustawą) oraz na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego.

2. Organizatorem imprezy „Białystok New Pop Festival" (dalej jako „Impreza") jest Agora Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (00- 732) przy ul. Czerskiej 8/10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 59944 o kapitale zakładowym 46.580.831,00 zł, wpłaconym w całości, NIP: 526-030-56-44 (dalej jako „Organizator").

3. Impreza odbywa się w dniach 11-12 lipca 2021 r. w Białymstoku na dziedzińcu Pałacu Branickich przy ul. Jana Kilińskiego 1.

4. Organizator udostępnia Regulamin Uczestnikom Imprezy w celu zapoznania się z warunkami uczestnictwa, w tym z prawami i obowiązkami Uczestników Imprezy, zasadami wstępu, prawami i obowiązkami Organizatora, prawami i obowiązkami służb czuwających nad bezpieczeństwem Imprezy (dalej „Służb Porządkowych" i „Służb Informacyjnych"). Niniejszy Regulamin zawiera nadto postanowienia regulujące odpowiedzialność Uczestników Imprezy za zachowania niezgodne z niniejszym Regulaminem.

5. Regulamin kierowany jest do każdej z osób przebywających na terenie, na którym odbywa się Impreza („Teren Imprezy", zgodnie z definicją zawartą w ust. 8 lit. d) poniżej). Każda z osób przebywających na Terenie Imprezy zobowiązana jest przestrzegać postanowień zawartych w niniejszym Regulaminie. Regulamin ma odpowiednie zastosowanie do osób niebędących Uczestnikami, tj. Służb Porządkowych i Służb Informacyjnych, pracowników, Służby Medycznej, przedstawicieli mediów, przedstawicieli Organizatora i Współorganizatora itp.).

6. Niniejszy Regulamin został wydany w celu zapewnienia bezpieczeństwa Imprezy.

7. Każdy Uczestnik obowiązany jest zachowywać się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu powstałych Uczestników oraz innych osób przebywających na Terenie Imprezy, a w szczególności przestrzegać postanowień niniejszego Regulaminu oraz przepisów prawa, a nadto stosować się do poleceń Służb Porządkowych, Służb Informacyjnych oraz przedstawicieli Organizatora.

8. Poszczególne wyrazy pisane w niniejszym Regulaminie wielką literą będą miały następujące znaczenie:

a) „Bilet" oznacza znak legitymacyjny potwierdzający prawo do wejścia na Teren Imprezy otrzymany odpłatnie lub nieodpłatnie (bilet zostanie wydany nieodpłatnie wyłącznie jednemu opiekunowi niepełnosprawnego uczestnika) od Organizatora lub od podmiotów działających na zlecenie Organizatora, a także opaski wydawane przez Organizatora przy wejściu na Teren Imprezy w zamian za bilet nabyty przez uczestnika lub wydawane bezpłatnie jednemu opiekunowi niepełnosprawnego uczestnika, przy czym zapis dotyczący wejścia przez opiekunów osób niepełnosprawnych na Teren Imprezy nieodpłatnie ma zastosowanie wyłącznie pod warunkiem, że wszystkie Bilety nie zostaną wyprzedane przed rozpoczęciem się Imprezy.

Weryfikacja uprawnień do wejścia i przebywania na Terenie Imprezy będzie następować na podstawie biletu jednodniowego uprawniającego do wstępu na Teren Imprezy w jednym z wybranych dni lub na podstawie biletu dwudniowego (tzw. karnetu). Bilet uprawnia do przebywania na Terenie Imprezy i udziału w koncertach muzycznych i innych wydarzeniach kulturalnych organizowanych na Terenie Imprezy, nie daje natomiast uprawnienia do korzystania z jakichkolwiek usług lub nabywania towarów dostępnych w punktach gastronomicznych lub handlowych zlokalizowanych na Terenie Imprezy;

b) „Osoba Niepełnoletnia" oznacza Uczestnika Imprezy poniżej 18. roku życia;

c) „Służby Porządkowe" i „Służby Informacyjne" oznaczają osoby, w tym pracowników agencji ochrony osób lub mienia powołane przez Organizatora do dbania o bezpieczeństwo Uczestników Imprezy, w tym do kontroli uprawnień Uczestników do wstępu na Teren Imprezy, legitymujące się identyfikatorami umieszczonymi w widocznym miejscu zawierające: nazwę wystawcy, numer identyfikacyjny i fotografię, okres ważności, pieczęć i podpis wystawcy, a także przedstawicieli Organizatora legitymujących się identyfikatorami wskazującymi na wykonywanie obowiązków w imieniu Organizatora Imprezy. Zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U. nr 114, poz. 740, tj. z dnia 26 marca 2020 r. Dz.U. z 2020 r. poz. 838) Służby Porządkowe legitymują się dodatkowo ważną licencją pracownika ochrony fizycznej;

d) „Teren Imprezy" oznacza dziedziniec i ogrody Pałacu Branickich w Białymstoku, na którym przeprowadzana jest Impreza;

e) „Uczestnik Imprezy" oznacza osobę uczestniczącą na terenie Imprezy na podstawie okazanego Biletu; warunkiem udziału w Imprezie osoby niepełnosprawnej jest nabycie przez nią Biletu; osobom do 12. roku życia oraz osobom powyżej 65. roku życia Organizator zapewnia udział w Imprezie wyłącznie pod warunkiem nabycia wejściówki (biletu wstępu) za cenę 1 zł + opłata serwisowa eBilet/going.pl/empikbilety.pl. Wejściówkę należy pobrać ze strony ebilet.pl/going.pl/empik bilety. Liczba wejściówek możliwych do pobrania ze strony ebilet.pl/going.pl/empikbilety.pl jest ograniczona.

SPRZEDAŻ BILETÓW

1. Bilety na Imprezę są sprzedawane za pośrednictwem serwisów internetowych ebilet.pl, going.pl, empikbilety.pl, a także w oznaczonych punktach sprzedaży (kasach) przed wejściem na Teren Imprezy w dniach 10 -11 lipca 2021 r. Sprzedaż może nastąpić wyłącznie po cenie oznaczonej na Bilecie.

2. Odsprzedaż Biletów osobom trzecim w jakiejkolwiek formie, w tym w formie aukcji lub licytacji jest zabroniona. Organizator poucza niniejszym, że stosownie do treści art. 133 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz.U. nr 12, poz. 114, tj. z 22 stycznia 2021 r. Dz.U. 2021, poz. 281) „Kto nabywa w celu odsprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne".

3. W przypadku stwierdzenia, że Bilet został nabyty od osoby nieuprawnionej, Organizator zastrzega sobie prawo do jego unieważnienia, co oznacza odmowę wstępu na Imprezę.

4. Posiadanie Biletu nie zwalnia Uczestnika od obowiązku uiszczania ceny za towary i usługi nabywane w punktach handlowych i usługowych znajdujących się na Terenie Imprezy.

5. W sytuacji, gdy Uczestnikiem Imprezy jest osoba niepełnosprawna, posiadająca orzeczenie znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, wraz z osobą towarzyszącą – opiekunem, Organizatorzy zwalniają opiekuna od obowiązku zakupu Biletu, z tym zastrzeżeniem, iż opiekun ma prawo do bezpłatnego wstępu na Teren Imprezy i przebywania na Terenie Imprezy wyłącznie w obecności osoby niepełnosprawnej. Okazanie dokumentu orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu, o którym mowa powyżej, następować będzie przy wejściu na Imprezę. Ilość miejsc dla osób niepełnosprawnych jest ograniczona. W przypadku wyprzedania wszystkich Biletów przez rozpoczęciem się Imprezy, Organizator zastrzega sobie prawo do nie wpuszczenia osób niepełnosprawnych i ich opiekunów prawnych, które wcześniej nie zakupiły Biletu wstępu na Imprezę w określonej powyżej kategorii dla osób niepełnosprawnych. 

6. Osoby Niepełnoletnie w wieku do 12. roku życia są uprawnione do wstępu na Teren Imprezy na podstawie ważnego biletu (biletu w cenie 1 zł bądź normalnego biletu w przypadku wyczerpania puli za 1 zł) wyłącznie pod warunkiem wstępu na Teren Imprezy w towarzystwie pełnoletniego opiekuna prawnego posiadającego ważny karnet na festiwal, posiadania legitymacji szkolnej ze zdjęciem oraz złożenia przez tego opiekuna oświadczenia wg. wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Regulaminu.

7. Osoby Niepełnoletnie w wieku od 13. do 15. roku życia są uprawnione do wstępu na Teren Imprezy na podstawie ważnego Biletu oraz w towarzystwie pełnoletniego opiekuna prawnego, posiadania legitymacji szkolnej ze zdjęciem oraz złożenia przez tego opiekuna oświadczenia wg. wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Regulaminu.

8. Osoby Niepełnoletnie w wieku od 16. do 17. roku życia są uprawnione do wstępu na Teren Imprezy na podstawie ważnego Biletu oraz pod warunkiem posiadania ważnej legitymacji szkolnej ze zdjęciem oraz przekazania przedstawicielom Organizatora, Służbie Porządkowej lub Służbie Informacyjnej pisemnego oświadczenia prawnego opiekuna w oryginale wg. wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do Regulaminu.

9. Osoby powyżej 65. roku życia są uprawnione do pobrania biletu (opaski) w cenie 1 zł wyłącznie pod warunkiem posiadania i okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem i datą urodzenia.

10. Zwrot lub zamiana biletów możliwa jest tylko w wypadku odwołania Imprezy, znaczącej zmiany miejsca Imprezy (przez co rozumieć należy przeniesienie Imprezy do innego miasta) lub terminu odbycia się Imprezy. W przypadku zmiany miejsca bądź terminu Imprezy bilet zachowuje ważność na Imprezę ogłoszoną w nowym miejscu bądź terminie.

W przypadku odwołania Imprezy bądź w przypadku zmiany terminu bądź miejsca odbycia się Imprezy (z wyjątkiem zmiany miejsca w ramach tej samej miejscowości) posiadacz biletu będzie miał prawo do zwrotu biletu przed rozpoczęciem Imprezy za zwrotem kwoty, na jaką opiewa bilet. Informacja o odwołaniu Imprezy bądź zmianie jej miejsca bądź terminu będzie publikowana w serwisie ebilet.pl/going.pl/empkibilety.pl, stronie internetowej festiwalu oraz profilu Festiwalu na serwisach społecznościowych Facebook i Instagram. Posiadacz biletu powinien zwrócić się z wnioskiem o zwrot biletu w miejscu, w którym bilet został zakupiony, bez zbędnej zwłoki po powzięciu informacji o odwołaniu Imprezy, a w przypadku zmiany daty, miejsca – przed rozpoczęciem Imprezy.

Po rozpoczęciu Imprezy możliwe jest jedynie zainicjowanie procedury reklamacyjnej, niezależnie do tego, czy bilet wstępu został wykorzystany.

Zasady zwrotów biletów nabytych za pośrednictwem ebilet.pl/going.pl/empikbilety.pl określają ogóle zasady umów obowiązujące w tych podmiotach. W szczególnych przypadkach, uzasadnionych nadzwyczajnymi okolicznościami życiowymi, Organizator, w odpowiedzi na udokumentowaną prośbę nabywcy biletu, może zezwolić na zwrot biletu. W przypadku zwrotu biletu Organizator zwróci Użytkownikowi kwotę w kwocie i w sposób, w jaki nabywca uiścił cenę za bilet.

OBOWIĄZKI UCZESTNIKA IMPREZY

Uczestnik Imprezy jest zobowiązany do:

a) bezwzględnego przestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu;

b) posiadania i okazywania na każde żądanie Służb Porządkowych dokumentu uprawniającego do wejścia i przebywania na Terenie Imprezy (opaski). Wszyscy Uczestnicy do 18. roku życia (dalej jako „Osoby Niepełnoletnie") w trakcie Imprezy zobowiązani są do posiadania i każdorazowego okazywania ważnej legitymacji szkolnej ze zdjęciem. Jeżeli Organizator stwierdzi u Osoby Niepełnoletniej na Terenie Imprezy brak wymaganej legitymacji, uprawnia to Organizatora do żądania natychmiastowego opuszczenia terenu przez Uczestnika;

c) stosowania się do poleceń wydawanych przez Służby Porządkowe i Służby Informacyjne, a w sytuacji interwencji funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej itp. – również do wykonywania ich poleceń. W trakcie Imprezy Uczestnicy zobowiązują się bezwzględnie przestrzegać przepisów przeciwpożarowych. 

ZASADY WSTĘPU I PRZEBYWANIA NA TERENIE IMPREZY

1. Wstęp na Teren Imprezy następuje każdorazowo za okazaniem Biletu, z wyjątkiem opiekunów osób niepełnosprawnych, dla których wstęp na Imprezę jest nieodpłatny, przy czym zapis dotyczący nieodpłatnego wejścia na Teren Imprezy ma zastosowanie wyłącznie pod warunkiem, że wszystkie Bilety nie zostaną wyprzedane przed rozpoczęciem się Imprezy. W przypadku wyprzedania wszystkich Biletów przez rozpoczęciem się Imprezy, Organizator odmówi wpuszczenia na Teren Imprezy opiekunów osób niepełnosprawnych, jeśli osoby niepełnosprawne nie zakupiły Biletu wstępu.

2. W przypadku, gdy Uczestnikiem Imprezy jest Osoba Niepełnoletnia, może ona uczestniczyć w Imprezie w sytuacji nabycia Biletu oraz posiadania przy sobie nadto ważnej legitymacji szkolnej ze zdjęciem, złożenia przez opiekuna oświadczenia określonego w Załączniku nr 1 oraz w towarzystwie osoby dorosłej – stosownie do treści pkt. 6-7.

3. Wstęp na Teren Imprezy przysługuje osobie posiadającej dowód tożsamości oraz Bilet, który przy pierwszym wejściu na Teren Imprezy zostanie wymieniony na opaskę. Każdorazowe wejście na Teren Imprezy przysługuje tylko Uczestnikowi z nieuszkodzoną opaską umocowaną na trwałe na nadgarstku. Każda osoba posiadająca Bilet zobowiązana jest do wymiany biletu na opaskę osobiście. Uczestnik Imprezy ma obowiązek posiadania nieuszkodzonego Biletu (opaski) w chwili wstępu na Teren Imprezy oraz w całym okresie przebywania na Terenie Imprezy. W przypadku uszkodzenia Biletu (opaski) podczas udziału w Imprezie uczestnik winien niezwłocznie zwrócić się do przedstawicieli Organizatora we właściwym punkcie Służb Informacyjnych o wydanie zmiennika Biletu (opaski). Utrata lub uszkodzenie opaski podczas przebywania poza Terenem Imprezy powoduje utratę prawa udziału w Imprezie.

4. W przypadku udziału osoby niepełnosprawnej wraz z opiekunem obowiązek posiadania opaski wydawanej nieodpłatnie przy wejściu na Teren Imprezy dotyczy opiekuna (przy czym zapis dotyczący nieodpłatnego wejścia na Teren Imprezy ma zastosowanie wyłącznie pod warunkiem, że wszystkie Bilety nie zostaną wyprzedane przed rozpoczęciem się Imprezy). Wyłącznie uczestnicy niepełnosprawni oraz opiekunowie takich uczestników są uprawnieni do wstępu na platformę przeznaczoną dla uczestników niepełnosprawnych.

OGRANICZENIA W ZAKRESIE UCZESTNICTWA 

1. Poza warunkami opisanymi w punktach powyżej, Organizator jest obowiązany do odmowy wstępu na Teren Imprezy oraz żądania opuszczenia Terenu Imprezy przez:

a) osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych lub innych podobnie działających środków;

b) osoby zachowujące się prowokacyjnie, agresywnie albo stwarzającym realne zagrożenie dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa w inny sposób;

b) osoby, których strój uniemożliwia identyfikację;

c) osoby posiadające broń lub inne podobnie niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, materiały pożarowo niebezpieczne, materiały pirotechniczne, napoje alkoholowe, środki odurzające, substancje psychotropowe lub inne niebezpieczne przedmioty stwarzające zagrożenie dla Uczestników Imprezy. Decyzję o zakwalifikowaniu przedmiotu (lub materiału) jako niebezpiecznego podejmują Służby Porządkowe, przedstawiciele Organizatora lub Współorganizatora.

d) osoby, które odmawiają poddania się czynnościom Służb Porządkowych i Służb Informacyjnych;

e) osoby posiadające szklane i metalowe opakowania, pojemniki oraz puszki;

g) osoby przebywające na terenie imprezy z psem bez smyczy i bez kagańca;

h) osoby, wobec których zostało wydane orzeczenie zakazujące wstępu na imprezę masową lub zobowiązujące do powstrzymywania się od przebywania w miejscach przeprowadzania imprez masowych.

j) osoby, które nie spełnią aktualnych na dzień Imprezy wymogów określanych przez instytucje administracji państwowej i samorządowej związane z COVID-19.

2. Nadto, zabrania się wnoszenia przez Uczestników na Teren Imprezy:

a) napojów alkoholowych, środków odurzających, substancji psychotropowych lub innych podobnie działających środków;

b) wszelkiego rodzaju broni, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych (np. petard, zimnych ogni, rac, pochodni), materiałów pożarowo niebezpiecznych lub innych podobnie niebezpiecznych przedmiotów mogących zagrozić życiu lub zdrowiu ludzkiemu, np. kijów bejsbolowych, metalowych rurek, noży, itp.

c) szklanych i metalowych pojemników oraz puszek.

d) Parasoli z niebezpiecznym, ostrym zakończeniem. Dopuszczalne są tylko małe parasole ze ściętym czubkiem.

Służby Porządkowe mogą uzależnić wstęp na Teren Imprezy od pozostawienia takiego przedmiotu poza terenem, na którym przeprowadzana jest Impreza. Powyższe ograniczenie nie dotyczy produktów spożywczych i napojów nabytych przez Uczestników w strefie gastronomicznej na Terenie Imprezy.

3. Organizator nie prowadzi depozytu przedmiotów, których wnoszenie i posiadanie w trakcie Imprezy jest zabronione na podstawie niniejszego Regulaminu.

4. Psy są wprowadzane na Teren Imprezy wyłącznie na smyczy i w kagańcu. Posiadacz psa jest zobowiązany do samodzielnego usuwania psich odchodów do pojemników na śmieci. Uchybienie obowiązkom określonym w zdaniach poprzedzających może uzasadniać usunięcie uczestnika z Terenu Imprezy. 5. Ponadto, na Terenie Imprezy zabronione jest:

a) niszczenie lub uszkadzanie elementów wyposażenia terenu, dekoracji festiwalowej oraz wszelkiego mienia należącego do innych uczestników lub osób (podmiotów) świadczących usług na terenie Imprezy;

b) wnoszenie instrumentów muzycznych lub innych urządzeń mogących zagłuszyć Imprezę lub sprawny jej przebieg;

c) wnoszenie transparentów, plakatów, emblematów lub innych materiałów nie związanych z Imprezą;

d) wnoszenie kamer lub innego sprzętu nagrywającego audio – video;

e) utrwalanie występów scenicznych i warsztatów (wykładów prelekcji) za pomocą aparatu fotograficznego, telefonu lub innych urządzeń elektronicznych i rozpowszechnianie tak utrwalonych materiałów jakimikolwiek technikami;

f) jedzenia w formie innej niż zamknięte próżniowo opakowania.

6. Poza podmiotami posiadającymi wyraźne upoważnienie Organizatora lub Współorganizatora, na Terenie Imprezy obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej lub zarobkowej niezwiązanej z Organizatorem lub Współorganizatorem, a nadto działalności promocyjnej, reklamowej. Zabronione jest prowadzenie na Terenie Imprezy jakichkolwiek zbiórek pieniędzy, kwest oraz zbiórek podpisów. W przypadku naruszenia powyższego zakazu Organizator zastrzega sobie prawo skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego.

7. Organizator zastrzega sobie prawo przeglądania odzieży i przenoszonego bagażu osób wchodzących na Imprezę. Osoby, które odmówią poddania się tej czynności nie będą wpuszczone.

8. W przypadku stwierdzenia w zawartości przeglądanych bagaży lub odzieży przedmiotów, których wnoszenie i posiadanie na Imprezie jest zabronione, pracownik Służb Porządkowych odmawia wpuszczenia na imprezę osoby, u której stwierdzono posiadanie tych przedmiotów, a w przypadku stwierdzenia faktu posiadania tych przedmiotów już po wejściu na Teren Imprezy – usuwa ją z miejsca, gdzie Impreza jest przeprowadzana.

9. Osobom, którym odmówiono wstępu na Imprezę lub przebywania na niej lub osobom usuniętym z Terenu Imprezy zgodnie z Regulaminem lub Ustawą z uwagi na ich naruszenie, nie przysługuje prawo zwrotu należności za Bilet. 

10. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia do niniejszego Regulaminu zapisów dotyczących obostrzeń związanych z COVID-19 m.in. w zakresie zachowania zasad sanitarnych oraz dystansu między Uczestnikami aktualnych na dzień Imprezy, do których Uczestnik będzie miał obowiązek się zastosować.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA I ZACHOWANIA PORZĄDKU W TRAKCIE IMPREZY

1. W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz porządku w trakcie Imprezy Organizator powołuje Służby Porządkowe i Służby Informacyjne oraz Służby Pomocy Medycznej. Uczestnicy są zobowiązani do wykonywania wszelkich poleceń wydawanych przez wskazane służby, pod rygorem usunięcia Uczestnika z Terenu Imprezy.

2. Przedstawiciele Organizatora oraz Służby Porządkowe i Służby Informacyjne posiadające identyfikator umieszczony w widocznym miejscu są uprawnieni do:

a) sprawdzania uprawnień do przebywania na Terenie Imprezy;

b) legitymowania Osób Niepełnoletnich;

c) przeglądania zawartości odzieży, bagażu i innych przedmiotów, w celu weryfikacji nieposiadania przedmiotów, których wnoszenie na Teren Imprezy zostało zabronione na podstawie niniejszego Regulaminu;

d) wydawania poleceń porządkowych Uczestnikom zachowującym się w sposób agresywny, prowokujący lub zakłócającym porządek i ład publiczny, a w sytuacji niezastosowania się do polecenia – wezwanie do opuszczenia Terenu Imprezy. Odmowa zastosowania się do tych poleceń może wynikać wyłącznie z uwagi na ich sprzeczność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa;

e) stosowania siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających oraz podobnych technik obrony w sytuacji zagrożenia dóbr lub odparcia ataku na pracownika Służb Porządkowych lub inną osobę na zasadach określonych w art. 38 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia;

f) ujęcia w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających zagrożenie życia lub zdrowia ludzkiego, jak również mienia, a także w przypadku posiadania przez Uczestnika zabronionych środków odurzających i psychotropowych.

3. Pracownicy Służb Porządkowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa mogą być wyposażeni w:

a) wzory Biletów;

b) wykrywacze metali;

c) inne niezbędne środki ochrony osobistej.

4. Organizator zapewnia bezpieczeństwo przeciwpożarowe poprzez zapewnienie znajomości przez Służby Porządkowe:

a) rozmieszczenia sprzętu gaśniczego oraz zasad postępowania w przypadku pożaru;

b) zasad prowadzenia ewakuacji, zasad użycia podręcznego sprzętu gaśniczego oraz udzielenia pierwszej pomocy medycznej.

6. W sytuacji zauważenia przez Uczestnika pożaru lub innej sytuacji stanowiącej zagrożenie dla osób lub mienia na Terenie Imprezy, jest on zobowiązany do niezwłocznego poinformowania Służb Porządkowych i Służb Informacyjnych.

7. Organizator nie zapewnia parkingu.

UPRAWNIENIE ORGANIZATORA

1. Organizator informuje, że jest uprawniony do utrwalania przebiegu Imprezy, a w szczególności zachowania osób, w tym wizerunków Uczestników, za pomocą urządzeń rejestrujących dźwięk jak i obraz. Utrwalony podczas Imprezy materiał mogący stanowić dowód pozwalający na wszczęcie postępowania karnego albo postępowania w sprawach o wykroczenia, Organizator natychmiast przekaże Prokuratorowi Rejonowemu właściwemu ze względu na miejsce Imprezy lub właściwemu Komendantowi Policji.

2. Wizerunek osób przebywających na Terenie Imprezy może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniony dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowych oraz promocyjnych, tj. promocji i reklamy Imprezy oraz przyszłych imprez Organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do rejestracji całości Imprezy oraz jej przygotowań wszelkimi możliwymi sposobami rejestracji. W trakcie rejestracji mogą zostać utrwaleni w materiale także uczestnik imprezy oraz jego wizerunek, na co uczestnik wyraża zgodę kupując bilet na Wydarzenie. Organizatorowi przysługuje pełne prawo wykorzystania zarejestrowanych materiałów na wszystkich możliwych polach emisji, w tym podczas transmisji online Imprezy(za pomocą streamingu live bądź emisji materiału video z Wydarzenia poprzez platformy cyfrowe czy telewizję) oraz po jej zakończeniu – bez ograniczeń czasowych oraz terytorialnych.

3. W sytuacji zakłócania ładu i porządku publicznego Organizator może wezwać Uczestnika do właściwego zachowania się, a w przypadku dalszego naruszania zasad uczestnictwa w Imprezie wezwać do opuszczenia przez niego Terenu Imprezy i zastosować wszelkie dostępne środki celem wyegzekwowania powyższego żądania.

4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek przedmioty pozostawione na Terenie Imprezy.

5. Uczestnik ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez niego na terenie gdzie odbywa się Impreza w stosunku do innych Uczestników, jak i za szkody wyrządzone w mieniu Organizatora.

REKLAMACJE

1. Reklamacje związane z przebiegiem Imprezy należy składać w terminie 14 dni od dnia zakończenia Imprezy na adres Organizatora: Agora S.A., ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa z dopiskiem „Białystok New Pop Festival".

2. Organizator rozpoznaje i odpowiada na reklamacje w terminie 21 dni od dnia ich doręczenia Organizatorowi listem poleconym.

3. Warunkiem dochodzenia roszczeń jest skorzystanie z procedury reklamacyjnej, o której mowa w niniejszym rozdziale Regulaminu.

4. Administratorem danych osobowych Uczestników, którzy złożyli reklamację jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10 („Administrator").

5. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym Uczestnik może skontaktować się we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania jego danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych, poprzez adres e-mail iod@agora.pl lub pisemnie na adres siedziby Administratora (w przypadku korespondencji na adres siedziby Administratora, prosimy o zamieszczenie dopisku „IOD").

6. Dane osobowe Uczestników są przetwarzane w celu rozpatrzenia reklamacji oraz w celu ustalenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami przez Administratora tj. w celu wynikającym z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do otrzymania odpowiedzi na reklamację.

7. Dane osobowe Uczestników będą przechowywane przez okres niezbędny dla rozpatrzenia reklamacji, a w zakresie niezbędnym dla dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed roszczeniami przez Administratora – przez okres ich przedawnienia. Po tym okresie dane będą przetwarzane jedynie w celu i w zakresie wynikającym z przepisów prawa.

8. Uczestnikowi przysługuje prawo dostępu do jego danych oraz prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.

9. Uczestnikowi przysługuje także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

PRZEPISY KARNE WYNIKAJĄCE Z USTAW

1. Art. 54 ust. 1 Ustawy: Kto nie wykonuje polecenia porządkowego, wydanego na podstawie Ustawy lub Regulaminu przez Organizatora lub Służby Porządkowe lub Informacyjne, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 zł. Tej samej karze podlega ten, kto w czasie trwania: a) imprezy masowej przebywa w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności; b) imprezy masowej imprezy sportowej przebywa w sektorze innym niż wskazany na bilecie wstępu lub niż innym dokumencie uprawniającym do przebywania na imprezie masowej i nie opuszcza tego sektora mimo wezwania osoby uprawnionej.

2. Art. 55 Ustawy: Kto nie wykonuje polecenia wydanego przez Policję lub Żandarmerię Wojskową, w miejscu i w czasie trwania imprezy masowej, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 zł.

3. Art. 56 Ustawy: Kto wbrew przepisom ustawy wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 zł.

4. Art. 57a. Kto w miejscu i w czasie trwania masowej imprezy sportowej używa elementu odzieży lub przedmiotu w celu uniemożliwienia lub istotnego utrudnienia rozpoznania osoby, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 zł.

5. Art. 59. 1. Kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, w rozumieniu ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. Nr 53, poz. 549, z późn. zm.), wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne niebezpieczne przedmioty lub materiały wybuchowe, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizator informuje, że Uczestnik może być narażony na przebywanie w strefie dźwięków, które mogą negatywnie oddziaływać na ośrodek słuchu. Organizator nie odpowiada za jakiekolwiek uszczerbek na zdrowiu uczestników oraz wprowadzanych na Teren Imprezy zwierząt wywołany poziomem hałasu.

2. Wszelkie prawa do nazwy i logo Imprezy są zastrzeżone na rzecz Organizatora.

3. Organizator jest uprawniony do odwołania Imprezy lub zmiany daty, miejsca lub programu Imprezy, z uwagi na siłę wyższą lub inne obiektywne i niezależne od Organizatora przyczyny, w szczególności: ogłoszenie krajowej lub lokalnej żałoby, zagrożenie epidemiologiczne, wytyczne inspekcji sanitarnych związane z COVID-19, niesprzyjające warunki pogodowe uniemożliwiające odbycie się Imprezy, chorobę, niedyspozycję lub inną pozostającą poza odpowiedzialnością Organizatora obiektywną przyczynę uniemożliwiającą występ wykonawcy (przeprowadzenie Imprezy), niską sprzedaż biletów na Imprezę oraz przypadki, gdy zmiana spowodowana jest koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia, życia ludzi lub mienia, lub konieczności zapewnienia niezakłóconego oraz komfortowego przebiegu Imprezy dla jej Uczestników.

4. Organizator poinformuje o fakcie odwołania Imprezy lub zmiany daty, miejsca lub programu Imprezy poprzez umieszczenie stosownej informacji na stronie www.bialystoknewpop.pl

5. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie stosuje się przepisy Ustawy oraz Kodeksu cywilnego.

6. Udział w Imprezie jest równoznaczny z akceptacją przez Uczestnika niniejszego Regulaminu.

7. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Organizatora www.bialystoknewpopfestival.pl. Organizator zastrzega sobie uprawnienie do zmiany niniejszego Regulaminu w każdym czasie, pod warunkiem, że taka zmiana nie naruszy praw nabytych Uczestników Imprezy.

8. Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia

Załącznik nr 1

Oświadczenie opiekuna o odpowiedzialności za uczestnika Festiwalu w wieku 0-15 lat

Białystok New Pop Festival, Pałac Branickich, ul. Jana Kilińskiego 1, Białystok 10-11 lipca 2021 r.

Do: AGORA S.A., ul. Czerska 8/10, 00-732, Warszawa – Organizator Białystok New Pop Festival (określany dalej jako „Festiwal").

Niżej podpisany/a, zgodnie z pkt 6 i 7,,Sprzedaż Biletów" Regulaminu oświadczam, że małoletni Uczestnik Festiwalu:

Imię nazwisko: …… Miejsce zamieszkania: ……… PESEL: ……….

będzie pozostawał pod moją stałą opieką w całym czasie przebywania na Terenie Festiwalu. Przyjmuję niniejszym pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone na terenie Festiwalu przez wymienionego powyżej małoletniego Uczestnika. Oświadczam, że znana jest mi treść Regulaminu. Wiem również, że osoby przebywające na koncertach organizowanych podczas Festiwalu mogą być narażone na ciągłe przebywanie w strefie dźwięków mogących spowodować uszkodzenie słuchu.

Dane opiekuna:......................

Imię i nazwisko:...............

Miejsce zamieszkania:.............

PESEL:.

Numer telefonu kontaktowego: ……..

Podpis opiekuna

Białystok,............2021 r.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w niniejszym oświadczeniu jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10 („Administrator").

Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych, poprzez adres e-mail iod@agora.pl lub pisemnie na adres siedziby Administratora (w przypadku korespondencji na adres siedziby Administratora, prosimy o zamieszczenie dopisku „IOD").

Państwa dane osobowe są przetwarzane w celu zapewnieniu bezpieczeństwa małoletniemu Uczestnikowi podczas Imprezy, kontroli uprawnień małoletniego Uczestnika do wstępu na Teren Imprezy, oraz ewentualnego dochodzenia odpowiedzialności za szkody przez niego wyrządzone lub obrony przed roszczeniami – podstawą prawną przetwarzania danych jest wypełnienie obowiązków prawnych ciążących na Administratorze (art. 6 ust. 1 lit c Rozporządzenia) oraz istnienie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora (art. 6 ust. 1 lit f Rozporządzenia) polegających na ustaleniu, dochodzeniu lub obronie przed ewentualnymi roszczeniami przez Administratora.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do umożliwienia wstępu małoletniemu Uczestnikowi na Teren Imprezy.

Państwa dane osobowe będą przechowywane w zakresie niezbędnym dla dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed roszczeniami przez Administratora – przez okres ich przedawnienia. Po tym okresie dane będą przetwarzane jedynie w celu i w zakresie wynikającym z przepisów prawa.

Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych ujawnionych w niniejszym oświadczeniu oraz prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.

Przysługuje również Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

Zapoznałem (-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych ujawnionych w niniejszym oświadczeniu oraz prawach przysługujących mi w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez Administratora.

Podpis opiekuna

Białystok,............2021 r.

****************************************************************************************************

Załącznik nr 2

Oświadczenie opiekuna o odpowiedzialności za uczestnika Festiwalu w wieku 16 do 17 lat

Białystok New Pop Festival, Pałac Branickich, ul. Jana Kilińskiego 1, Białystok 10-11 lipca 2021 r

Do: AGORA S.A., ul. Czerska 8/10, 00-732, Warszawa – Organizator Białystok New Pop Festival (określany dalej jako „Festiwal").

Niżej podpisany/a, zgodnie z pkt 8 ,,Sprzedaż Biletów" Regulaminu oświadczam, że zezwalam niepełnoletniemu Uczestnikowi Festiwalu:

Imię i nazwisko: …….

Miejsce zamieszkania: ………

PESEL: ……….

na przebywanie na Terenie Festiwalu bez opieki. Przyjmuję niniejszym pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone na terenie Festiwalu przez wymienionego powyżej niepełnoletniego Uczestnika. Oświadczam, że znana jest mi treść Regulaminu. Wiem również, że osoby przebywające na koncertach organizowanych podczas Festiwalu mogą być narażone na ciągłe przebywanie w strefie dźwięków mogących spowodować uszkodzenie słuchu.

Dane opiekuna:

Imię i nazwisko:

Miejsce zamieszkania:

PESEL

Numer telefonu kontaktowego:

Podpis opiekuna

Białystok,............2021 r.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w niniejszym oświadczeniu jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10 („Administrator").

Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych, poprzez adres e-mail iod@agora.pl lub pisemnie na adres siedziby Administratora (w przypadku korespondencji na adres siedziby Administratora, prosimy o zamieszczenie dopisku „IOD").

Państwa dane osobowe są przetwarzane w celu zapewnieniu bezpieczeństwa małoletniemu Uczestnikowi podczas Imprezy, kontroli uprawnień małoletniego Uczestnika do wstępu na Teren Imprezy, oraz ewentualnego dochodzenia odpowiedzialności za szkody przez niego wyrządzone – podstawą prawną przetwarzania danych jest wypełnienie obowiązków prawnych ciążących na Administratorze (art. 6 ust. 1 lit c Rozporządzenia) oraz istnienie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora (art. 6 ust. 1 lit f Rozporządzenia) polegających na ustaleniu, dochodzeniu lub obronie przed ewentualnymi roszczeniami przez Administratora.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do umożliwienia wstępu małoletniemu Uczestnikowi na Teren Imprezy.

Państwa dane osobowe będą przechowywane w zakresie niezbędnym dla dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed roszczeniami przez Administratora – przez okres ich przedawnienia. Po tym okresie dane będą przetwarzane jedynie w celu i w zakresie wynikającym z przepisów prawa.

Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych ujawnionych w niniejszym oświadczeniu oraz prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.

Przysługuje również Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

Zapoznałem (-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych ujawnionych w niniejszym oświadczeniu oraz prawach przysługujących mi w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez Administratora.

Podpis opiekuna

Białystok,............2021 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem