Koronawirus. W piątek (11 czerwca) Ministerstwo Zdrowia informuje o 341 nowych zakażeniach w Polsce, w tym 9 w Podlaskiem. Choć liczba nowych zachorowań i zgonów nieznacznie spadła, to nadal - w porównaniu do liczby nowych przypadków - kolejny dzień przynosi dużo ofiar. Ostatniej doby w kraju zmarło 68 osób, w tym 2 w regionie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok i region? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Koronawirus. Dla porównania: dzień wcześniej w Polsce odnotowano 382 nowe zakażenia (w tym 14 w regionie) oraz 84 zgony. W Podlaskiem zmarły dwie osoby.

Koronawirus w Podlaskiem

Ostatniej doby w Podlaskiem potwierdzono 9 nowych zakażeń i 2 zgony. Na kwarantannie przebywa 879 osób. Ostatniej doby wykonano 1213 testów, w tym wynik pozytywny przyniosło 12 próbek.

Najwięcej zakażeń potwierdzono w powiatach: białostockim – 3, kolneńskim i suwalskim – po 2. Po jednym przypadku zakażenia potwierdzono w Białymstoku i Suwałkach. W pozostałych powiatach nie stwierdzono żadnych nowych przypadków. To 12 powiatów: augustowski, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, wysokomazowiecki, zambrowski oraz Łomża.

Ostatniej doby w regionie zmarły 2 osoby – w Białymstoku i powiecie białostockim.

Koronawirus w Polsce

W kraju potwierdzono 341 nowych zakażeń. Najwięcej – w województwie mazowieckim – 54. Bilans w pozostałych województwach to:

woj. śląskie (36), woj. wielkopolskie (33), woj. lubelskie (30), woj. dolnośląskie (29), woj. łódzkie (29), woj. małopolskie (26), woj. pomorskie (19), woj. podkarpackie (17), woj. zachodniopomorskie (15), woj. kujawsko-pomorskie (13), woj. podlaskie (9), woj. warmińsko-mazurskie (9), woj. opolskie (5), woj. świętokrzyskie (5), woj. lubuskie (4).

– 8 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 19 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 877 007 osób. Zmarło już 74 515 osób.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych: www.gov.pl/raport-zakazen.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem