W środę (2 czerwca) resort zdrowia informuje o 664 nowych potwierdzonych zakażeniach w kraju. Niestety, nadal utrzymuje się bardzo wysoka liczba zgonów - ostatniej doby zmarło 128 osób. W Podlaskiem potwierdzono 26 nowych zakażeń i 3 zgony.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok i region? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie.

Dla porównania: dzień wcześniej w kraju potwierdzono 588 nowych zakażeń i 111 zgonów. W Podlaskiem we wtorek (1 czerwca) przybyło 17 chorych, jedna osoba zmarła.

Koronawirus w Podlaskiem

W Podlaskiem na kwarantannie przebywa 1187 osób. Wykonano 1191 testów, wynik pozytywny przyniosło 27 próbek. W Podlaskiem zakażenia są sporadyczne – najwięcej potwierdzono ich w powiecie białostockim (8), bielskim (5), w Białymstoku (3), powiecie zambrowskim (3) i siemiatyckim (3). Po jednym przypadku potwierdzono w powiatach: hajnowskim, suwalskim, wysokomazowieckim i w Suwałkach.

W ośmiu powiatach nie potwierdzono ani jednego zakażenia. To powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, sokólski oraz Łomża.

Koronawirus w Polsce

Najwięcej nowych zakażeń w Polsce potwierdzono w województwach: mazowieckim (87), śląskim (85) i wielkopolskim (75).

Bilans w pozostałych województwach jest następujący: dolnośląskie (65), łódzkie (61), lubelskie (49), małopolskie (49), zachodniopomorskie (38), kujawsko-pomorskie (27), pomorskie (27), podlaskie (26), opolskie (25), warmińsko-mazurskie (14), świętokrzyskie (12), podkarpackie (11), lubuskie (3).

– 10 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje resort zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 97 osób.

W Polsce na kwarantannie przebywa obecnie 66,2 tys. osób. Przeprowadzono ponad 57 tys. testów, z czego wynik pozytywny przyniosły 864 próbki.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 873 527 osób. Zmarły już niestety 73 984 osoby.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych: www.gov.pl/raport-zakazen.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem