Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok i region? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Dla porównania – dzień wcześniej w Polsce stwierdzono 1 230 nowych zakażeń i 135 zgonów. W Podlaskiem przybyło 32 chorych, a dwie osoby zmarły.

Koronawirus w Podlaskiem

W Podlaskiem ostatniej doby potwierdzono 32 nowe przypadki, niestety zmarło aż 5 osób. W regionie przeprowadzono 1093 testy, z czego wynik pozytywny przyniosły 34 próbki. Na kwarantannie przebywają 1502 osoby.

Najwięcej zakażeń w Podlaskiem ostatniej doby potwierdzono w Białymstoku – 10, w powiecie monieckim – 4 i zambrowskim – 3. Po 2 przypadki odnotowano w 5 powiatach: bielskim, grajewskim, siemiatyckim, sokólskim i suwalskim. Po 1 przypadku – w powiecie augustowskim, łomżyńskim i sejneńskim.

W 6 powiatach nie odnotowano ani jednego zakażenia. To powiaty: białostocki, hajnowski, kolneński, wysokomazowiecki oraz Łomża i Suwałki.

Niestety w ciągu ostatniej doby zmarło aż 5 osób. W powiecie zambrowskim zmarły 2 osoby, po jednej w powiatach: hajnowskim, kolneńskim oraz w Białymstoku.

Koronawirus w Polsce

W piątek (28 maja) najwięcej zakażeń potwierdzono w województwie śląskim (123), mazowieckim (113) i wielkopolskim (110). Bilans w pozostałych województwach jest następujący: dolnośląskie (84), łódzkie (71), małopolskie (66), pomorskie (60), zachodniopomorskie (56), lubelskie (53), kujawsko-pomorskie (39), opolskie (34), podlaskie (32), świętokrzyskie (28), podkarpackie (27), warmińsko-mazurskie (21), lubuskie (14).

– 15 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje ministerstwo zdrowia.

Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 82 osoby.

W Polsce ostatniej doby przeprowadzono ponad 55,6 tys. testów, z czego wynik pozytywny przyniosło 1178 próbek. Na kwarantannie przebywa ponad 81,1 tys. osób. Liczba aktywnych przypadków zakażenia w Polsce na dzień dzisiejszy (28 maja) to 162,3 tys.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 mln 870 tys. 595 osób. Zmarły aż 73 tys. 557 osoby.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych: www.gov.pl/raport/zakazen.

Dziś (28 maja) luzowane są kolejne obostrzenia. Do wnętrz (przy zachowaniu reżimu sanitarnego) zaprosić klientów mogą restauratorzy, otwarte zostają też siłownie, kluby fitness i baseny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.