Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

W stosunku do poprzedniej doby liczba nowych zakażeń wzrosła niemal dwukrotnie. A liczba zgonów – aż dziewięciokrotnie. Dla porównania: w poniedziałek (24 maja) Ministerstwo Zdrowia raportowało o 559 nowych zakażeniach w Polsce (i 9 w Podlaskiem) oraz 17 zgonach (w regionie bez ofiar).

Koronawirus w Podlaskiem

W Podlaskiem ostatniej doby przeprowadzono 1553 testy, z czego wynik pozytywny dało 28 próbek. Na kwarantannie przebywa 1656 osób.

W regionie najwięcej zakażeń potwierdzono w Białymstoku – 6, Suwałkach – 4, powiecie siemiatyckim – 3. Po 2 zakażenia odnotowano w powiatach: białostockim i suwalskim, po jednym zakażeniu w powiatach: bielskim, hajnowskim, monieckim, wysokomazowieckim i zambrowskim. W 7 powiatach nie stwierdzono żadnego zakażenia. To powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, sejneński, sokólski oraz Łomża.

Zmarły dwie osoby – w powiecie augustowskim i siemiatyckim.

Koronawirus w Polsce

W Polsce mamy 1000 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Najwięcej w województwach: mazowieckim (138), śląskim (121) i wielkopolskim (114).

W pozostałych województwach bilans wygląda następująco: dolnośląskie (89), łódzkie (83), zachodniopomorskie (73), lubelskie (70), małopolskie (64), kujawsko-pomorskie (51), pomorskie (31), warmińsko-mazurskie (31), świętokrzyskie (28), opolskie (27), lubuskie (22), podlaskie (22), podkarpackie (15).

– 21 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje resort zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 41 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 110 osób.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 mln 867 tys. 187 osób. Zmarło już 73 096 osób.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych: www.gov.pl/raport-zakazen.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.