Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok i region? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Dla porównania: poprzedniej doby w kraju potwierdzono 1516 zakażeń (w Podlaskiem – 39) i aż 191 zgonów (w tym 4 w regionie).

W Podlaskiem na kwarantannie przebywają 1833 osoby. Wykonano 939 testów, z czego wynik pozytywny przyniosły 32 próbki.

Najwięcej zakażeń potwierdzono w Białymstoku – 8 i w powiecie białostockim – 8. Po 3 przypadki odnotowano w powiatach siemiatyckim i suwalskim, po 2 – w Suwałkach i w powiecie monieckim. 1 zakażenie stwierdzono w powiecie sokólskim i bielskim. Aż w 9 powiatach nie potwierdzono ani jednego zakażenia. To powiaty: augustowski, grajewski, hajnowski, kolneński, łomżyński, sejneński, wysokomazowiecki, zambrowski oraz Łomża.

Zmarły 3 osoby – w Suwałkach, powiecie augustowskim i bielskim.

Koronawirus w Polsce

Ostatniej doby najwięcej przypadków potwierdzono w województwie mazowieckim (142), śląskim (130) i wielkopolskim (116). Poniżej stu nowych przypadków zanotowano w następujących województwach: łódzkie (95), małopolskie (91), pomorskie (84), dolnośląskie (74), opolskie (54), kujawsko-pomorskie (53), lubelskie (50), zachodniopomorskie (48), świętokrzyskie (33), podlaskie (28), podkarpackie (21), warmińsko-mazurskie (21), lubuskie (17).

– 18 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje ministerstwo zdrowia.

Z powodu COVID-19 ostatniej doby zmarło 8 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 38 osób.

Ostatniej doby w Polsce przeprowadzono ponad 42 tys. testów, z czego 1249 dało wynik pozytywny.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 865 622 osób. Jak dotąd zmarło już 72 928 osób.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych: www.gov.pl/raport/zakazen

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.