Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok i region? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Dla porównania: dzień wcześniej takich powiatów – wolnych od oficjalnie potwierdzonych przypadków zachorowań – w regionie było 8. W piątek (21 maja) liczba nowych zakażeń i zgonów w Podlaskiem była porównywalna z sobotą (22 maja) – 38 nowych przypadków i 5 zgonów. Tego dnia w kraju potwierdzono 1679 nowych zakażeń i 191 zgonów.

Koronawirus w Podlaskiem

Ostatniej doby w Podlaskiem przeprowadzono 1306 testów (w całej Polsce ponad 58 tys.), pozytywny wynik przyniosło 51 próbek. Na kwarantannie przebywają 2053 osoby.

Nowych zakażeń potwierdzono 39. Najwięcej w Białymstoku – 8, powiatach: białostockim – 5, sokólskim – 5, siemiatyckim – 4. Po 3 zakażenia potwierdzono w powiatach: hajnowskim, łomżyńskim i suwalskim. Po 2 - w powiecie augustowskim oraz w Suwałkach. Po 1 przypadku odnotowano w powiatach: grajewskim, monieckim, sejneńskim i zambrowskim.

Żadnego nowego zachorowania nie potwierdzono w czterech powiatach: bielskim, kolneńskim, wysokomazowieckim oraz w Łomży.

Niestety zmarły cztery osoby – w Białymstoku oraz w powiatach: augustowskim, siemiatyckim i zambrowskim.

Koronawirus w Polsce

Wśród 1516 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia najwięcej odnotowano ich w województwach: wielkopolskim (198), mazowieckim (187), dolnośląskim (157), śląskim (154), małopolskim (130), łódzkim (122), lubelskim (102).

Mniej niż sto zakażeń potwierdzono w województwach: pomorskim (81), zachodniopomorskim (72), kujawsko-pomorskim (68), opolskim (49), podlaskim (39), świętokrzyskim (35), warmińsko-mazurskim (35), podkarpackim (33), lubuskim (29).

– 25 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 ostatniej doby w Polsce zmarły 44 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 147 osób.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 864 546. Niestety, jak dotąd, wedle oficjalnych danych, z powodu COVID-19 w ciągu ostatnich 14 miesięcy zmarły w kraju aż 72 882 osoby

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych: www.gov.pl/raport-zakazen.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.