Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

W całym kraju notuje się wzrost zarówno liczby nowych zakażeń, jak i zgonów. Dla porównania: dzień wcześniej potwierdzono ponad 1700 nowych zakażeń i 245 zgonów (w Podlaskiem przybyło 48 chorych, zmarły cztery osoby).

Koronawirus w Podlaskiem

W regionie wykonano 1483 testy, z czego wynik pozytywny przyniosło 90. Na kwarantannie przebywają 1483 osoby.

Ostatniej doby najwięcej zakażeń w Podlaskiem potwierdzono w Białymstoku – 23, powiecie białostockim – 13 i augustowskim – 11. W pozostałych powiatach sytuacja wygląda następująco: po 6 zakażeń potwierdzono w powiecie monieckim i siemiatyckim, 5 w – w powiecie sokólskim i kolneńskim, 4 – w powiecie łomżyńskim, po 3 – w powiecie bielskim, suwalskim oraz w Suwałkach, 2 – w powiecie zambrowskim. Po jednym zakażeniu potwierdzono w powiatach: grajewskim i hajnowskim.

W trzech powiatach nie potwierdzono ani jednego zakażenia. To powiaty: sejneński, wysokomazowiecki oraz powiat Łomża.

W regionie zmarły dwie osoby – w powiecie siemiatyckim i hajnowskim.

Koronawirus w Polsce

W całym kraju wykonano 58,5 tys. testów.

Najwięcej zakażeń w Polsce potwierdzono w województwie śląskim (317), wielkopolskim (281), mazowieckim (274), dolnośląskim (224). Bilans w pozostałych województwach jest następujący: łódzkie (196), małopolskie (182), zachodniopomorskie (137), lubelskie (136), pomorskie (113), kujawsko-pomorskie (104), podlaskie (86), opolskie (77), warmińsko-mazurskie (70), świętokrzyskie (54), podkarpackie (41), lubuskie (38).

– 14 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje resort zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarły 74 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 mln 859 tys. 261 osób. Niestety ostatniej doby liczba ofiar pandemii w Polsce przekroczyła 72 tys. i wynosi obecnie 72 tys. 250.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych: www.gov.pl/raport-zakazen.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.