Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Rzecznik prasowy resortu Wojciech Andrusiewicz powiedział, że to jest już wynik miarodajny, który obrazuje skalę epidemii w Polsce – w przeciwieństwie do wyników świątecznych i poświątecznych, które nie dawały tego rzeczywistego obrazu. Natomiast zakłócenie cyklu raportowania w trakcie świąt spowodowało, że w dziś podanej liczbie zgonów – 954 – mieszczą się te z dni świątecznych (z piątku, soboty, niedzieli i poniedziałku). Wśród tych ofiar są osoby, które zmarły wyłącznie w powodu COVID-19 (241) oraz te z chorobami współistniejącymi (713).

Jak powiedział rzecznik Andrusiewicz, szczyt trzeciej fali epidemii przetacza się w polskich szpitalach. Zajęte są dziś 34 864 łóżka, to o 173 więcej niż wczoraj. 3362 pacjentów podłączonych jest do respiratorów (o 20 więcej niż wczoraj). Wykonano 111 531 testów.

W Podlaskiem zachorowały 533 osoby. Zmarło 12 osób, z czego 8 pacjentów miało choroby współistniejące, a przyczyną śmierci 4 był wyłącznie COVID-19. W województwie podlaskim wykonano 2276 testów. 7602 osoby przebywają na kwarantannie.

Od początku pandemii w Polsce zachorowało 2 499 507 osób. Zmarło 56 659.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.