Uczcijmy wszystkich, którzy odeszli z powodu pandemii i okażmy naszą solidarność ze wszystkimi, którzy z powodu pandemii ponieśli dotkliwe straty - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. To jedna z wielu osób, które przyłączają się do akcji "Minuta ciszy dla ofiar pandemii". Bądźmy razem w piątek w samo południe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

12 marca minie rok od dnia, w którym Główny Inspektorat Sanitarny potwierdził pierwszy zgon osoby zakażonej koronawirusem. Przez 12 miesięcy choroba kosztowała życie 46 tysięcy Polaków.

Białystok. Hejnał o minutę później

Ten rok był dla wielu z nas rokiem tragicznym. Stąd nasza, dziennikarek i dziennikarzy „Wyborczej” prośba, byśmy wszyscy wspólnie upamiętnili tych, którzy stracili życie w walce z chorobą. Symbolicznymi gestami nie pokonamy koronawirusa. Ale w obliczu pandemii, z którą przyszło nam się zmierzyć, solidarność, pamięć, wspólnota to potężny oręż.

– Białystok oczywiście przyłącza się do tej akcji, bo pandemia dotyka każdego z nas. Apeluję do mieszkańców naszego miasta, aby w piątek o godzinie 12 zatrzymali się na chwilę, gdziekolwiek w tym czasie będą. Hejnał miasta, który z wieży Ratusza rozlega się każdego dnia w południe, zostanie odtworzony o minutę później. Uczcijmy w ten sposób wszystkich, którzy odeszli z powodu pandemii i okażmy naszą solidarność ze wszystkimi, którzy z powodu pandemii ponieśli dotkliwe straty – komentuje prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Koronawirus. 1466 ofiar w regionie

Równo rok temu Główny Inspektorat Sanitarny potwierdził pierwszy zgon osoby zakażonej koronawirusem. Według najświeższych danych z czwartku, 11 marca, w województwie podlaskim z powodu COVID-19 zmarło 1466, a w samym Białymstoku 325 osób. Śmiertelność Polek i Polaków wspięła się na najwyższy od czasów II wojny światowej poziom.

Namawiamy, by w piątek, 12 marca w samo południe stanąć na chwilę i pomyśleć o wszystkich, którzy stracili życie przez COVID-19, jak również o ich bliskich. Wyrazić z nimi solidarność i oddać hołd walczącemu z wirusem personelowi medycznemu i wszystkim nam zmęczonym rocznym zmaganiem z pandemią.

Minuta ciszy dla ofiar pandemii. Zatrzymaj się w piątek o 12 – Dołącz do wydarzenia na Facebooku

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem