Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 045 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 375 osób zmarło. Najwięcej infekcji przybyło w województwach mazowieckim i śląskim. Trzecia fala pandemii przybiera na sile.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Dziś lub jutro zapadną decyzje o kolejnych obostrzeniach. Na razie na pewno wiadomo tyle, że od soboty lockdown będzie wprowadzony w województwie pomorskim. Jednocześnie od dziś otwierają się w całym kraju sanatoria w reżimie sanitarnym (dla osób zaszczepionych lub z negatywnym wynikiem testu).

21 045 nowych zakażeń i 375 przypadków śmiertelnych – to najświeższe dane podane w czwartek (11.03) przez resort zdrowia. Wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 99 osób, a choroby współistniejące wraz z COVID-19 miało 276 pacjentów. Na kwarantannie przebywa 276 477 osób.

Rośnie też liczba chorych w szpitalach – drugi dzień z rzędu zajętych jest ponad 1900 respiratorów.

W województwie podlaskim przybyło 450 zakażeń potwierdzonych wynikami badań. Zmarło 16 osób, wszystkie miały choroby współistniejące. 7396 osób przebywa w kwarantannie.

Od początku pandemii zachorowały w Polsce 1 849 424 osoby, a zmarły 46 373.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem