Koronawirus. Dobowa liczba zakażeń COVID-19 rośnie. We wtorek (16.02) Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, z którego wynika, że odnotowano 5178 nowych zakażeń - to o około tysiąc więcej niż tydzień temu. Cały czas utrzymuje się wysoka liczba zgonów, ostatniej doby zmarło 196 osób.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Minister zdrowia Adam Niedzielski we wtorek, jeszcze przed opublikowaniem raportu, umieścił na Twitterze wpis, w którym mówi o „odwróceniu tendencji”: „Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie poświąteczne) jest dodatni”.

Naukowcy spekulują o trzeciej fali koronawirusa w Polsce i o tym, że jednak można spodziewać się, że rząd powróci do obostrzeń, w tym zamknie hotele i stoki narciarskie. Jednocześnie podano najnowsze dane związane ze szczepieniami – do tej pory wykonano ponad 2,1 mln szczepień. Program przebiega wolniej, niż zakładano.

Najnowsza dobowa liczba zakażeń w Polsce to 5 178. Wśród 196 przypadków śmiertelnych przyczyną śmierci 44 był wyłącznie COVID-19, a 152 osoby zmarłe miały choroby współistniejące wraz z COVID-19. Na kwarantannie przebywa 139 469 osób.

W województwie podlaskim odnotowano 198 nowych zakażeń. Dwie osoby zmarły, obie miały choroby współistniejące. Na kwarantannie przebywa 8214 osób.

Od początku pandemii w Polsce zachorowało 1 596 673 osób, a zmarło 41 028.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem