Po chwilowym oddechu od śnieżyc i zamieci, w poniedziałek (8 lutego), prawie w całym województwie, znów czekają nas intensywne opady śniegu. Sypać będzie od przedpołudnia, przez cały dzień i noc. W ciągu doby spaść może nawet 20 cm śniegu. A to jeszcze nie koniec - możliwe, że sypać będzie także we wtorek (9 lutego) i pod koniec tygodnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Słowem, znów czeka nas powtórka ze śnieżyc z minionego tygodnia. Problemów dostarczy też porywisty wiatr, który wiejąc 20-30 km na godz., a w porywach nawet do 65 km na godz. – w regionie spowoduje zawieje i zamiecie śnieżne.

Synoptycy z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych zapowiadają, że śnieg w Białymstoku i regionie w poniedziałek (8 lutego) może zacząć sypać już od godz. 8 (ważność komunikatu obejmuje okres od godz. 8 dnia 8 lutego do godz. 8 dnia 9 lutego).

– Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, lokalnie możliwe 20 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 proc. – informuje dyżurna synoptyk białostockiego biura prognoz Karolina Kierklo. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: białostockiego, miasta Białystok, bielskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego, sokólskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego.

Biuro wydało też ostrzeżenie pierwszego stopnia przed zamieciami i zawiejami śnieżnymi (obowiązuje w poniedziałek (8 lutego) od godz. 10 do godz. 2 w nocy z poniedziałku na wtorek, 9 lutego) – Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez opady śniegu oraz wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 20 km na godz. do 30 km na godz., w porywach do 65 km na godz. Ostrzeżenie dotyczy takich powiatów jak: białostocki, Białystok, bielski, hajnowski, siemiatycki, sokólski, wysokomazowiecki, zambrowski – czytamy w komunikacie.

Cały czas trzyma też mróz, choć już nieco mniejszy niż w ostatnich dniach. W poniedziałek (8 lutego) w Białymstoku temperatura ma wynieść około -10 stopni C., w nocy -11 stopni C.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem