WOŚP. Zostań mydlarzem, zajmij fotel burmistrza, wynajmij posła, z innym przejedź się na motorze, albo stań się bohaterem okładki białostockiej "Wyborczej". Trwa finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariusze zbierają datki, a aukcje "grzeją się" od licytujących. W samym Białymstoku sztab WOŚP przygotował ich ponad 200, bardzo dużo licytacji oferują też sztaby w regionie, m.in. w Augustowie i Suwałkach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku z powodu pandemii Orkiestra musiała zrezygnować z hucznych koncertów i tłumnych akcji plenerowych i postawiła głównie na działania w internecie. Licytacji sporo było w poprzednich edycjach, teraz jednak jest ich zdecydowanie więcej. I ciągle dochodzą nowe. Wśród nich - sporo pomysłowych kąsków.

Pomaganie daję frajdę. Wyborcza gra z WOŚP i licytuje okładkę

WOŚP. Wynajmij posła

I tak można choćby wylicytować „dzień pracy posła Stefana Krajewskiego” [LINK]. Podlaski poseł PSL postanowił na aukcji wystawić siebie i zaproponował licytującym swój ośmiogodzinny dzień pracy.  Może kogoś zastąpić w sklepie, odbierać telefony, nie odżegnuje się od pracy fizycznej. Jest gotów rozwozić paczki, a nawet pomalować mieszkanie. Warunek: praca musi być legalna, uczciwa i odbywać się może w wybranym przez zwycięzcę licytacji dniu, byle nie byłby to czas obrad Sejmu i sejmowych komisji.

WOŚP. Licytacje.  Poseł Stefan Krajewski
WOŚP. Licytacje. Poseł Stefan Krajewski  Fot. Allegro WOŚP Białystok

Chętni są, cena powoli wzrasta, w niedzielę (31 stycznia) po południu wynająć posła chciało kilkunastu licytujących, a cena wzrosła do 820 zł. Licytować można jeszcze przez pięć dni.  

WOŚP. Zostań burmistrzem

Trochę mniej godzin oferuje burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski. [LINK] I proponuje „Cztery godziny w fotelu burmistrza Bielska Podlaskiego”. Do aukcji WOŚP dołącza po raz czwarty i zezwala zwycięzcy licytacji na objęcie rządów w mieście. Borowski zastrzega jednak, że czterogodzinnego burmistrza będzie pilnował, by jednak „świeżak” zbytnio nie namieszał. Zwycięzca będzie mógł zajrzeć do rozmaitych dokumentów, a także przyjąć interesantów i ich posłuchać, czy zobaczyć, jak pracują poszczególne wydziały. Po południu cena została podbita do 510 zł, licytować można jeszcze cały poniedziałek.

WOŚP. Licytacje. Lot paralotnią
WOŚP. Licytacje. Lot paralotnią  Fot. Allegro WOŚP Białystok

WOŚP. Wycieczka motorem, paralotnią…

Z posłem w ramach licytacji można się też przejechać motorem na wycieczkę. Taką ofertę na licytacjach wystawił poseł podlaskiej Lewicy Paweł Krutul z sobą w roli kierowcy. Cena podskoczyła do 236,50 zł.

Jak na razie dużo wyższą kwotę trzeba zapłacić za przejazd w kontrolowanym poślizgu z MotoFretką -  (Kamilą Pałką) - kierowcą driftowym (1125 zł - stan na godz. 15 w niedzielę, 31 stycznia), czy lot z indywidualnym mistrzem świata na paralotni (905 zł).

Kolacja z modelką

Ceny się ciągle zmieniają, ale w niedzielne popołudnie (31 stycznia) najwyższą licytacyjną kwotę osiągnęła tygodniowa podróż kamperem  (ponad 3229 zł). A po nich: całodzienna wycieczka po Podlasiu z zawodowym przewodnikiem dla jednej lub dwóch osób (2030 zł), kolacja z pochodzącą z Białegostoku modelką i influencerką Karoliną Derpieńską (1525 zł), sesja fotograficzna wraz z makijażem (1500 zł), złoty pierścionek od Jakuba Śliwowskiego (1360 zł),  warsztaty mydlarskie pod okiem trzech mydlarzy z białostockiej rodzinnej firmy Cztery Szpaki (1325 zł).

WOŚP. Licytacje. Mydlarnia Cztery Szpaki
WOŚP. Licytacje. Mydlarnia Cztery Szpaki  Fot. Allegro WOŚP Białystok

Pamiętać trzeba, że licytacje mają różne terminy, niektóre kończą się za 24 godziny, inne będą jeszcze trwały nawet i 10 dni po niedzielnym finale WOŚP.

Moc voucherów

Licytować można też m.in. zwiedzanie browaru Waszczukowe, lot balonem, kurs samoobrony od straży miejskiej, szkolenie z pierwszej pomocy, trening jiu-jitsu, private live cooking w Kwestii Czasu. Można zamienić się na chwilę w pszczelarza i skorzystać z wycieczki do Miejskiej Pasieki. Można wygrać rozmaite vouchery - na sesje fotograficzne, do salonu masażu i fryzjera, warsztaty artystyczne i muzyczne. Do tego ręcznie wykonywane serwety, biżuterię handmade oraz wiele innych. Pojawiły się też przedmioty kolekcjonerskie od Jagiellonii Białystok, m.in. koszulki, vouchery na kolację, noc kabaretową, lekcje pływania, czy bajkową sesję walentynkową.  Licytować można na Allegro i na żywo, pod specjalnym numerem telefonicznym: +48 795 605 914.

Wszystkie aukcje białostockiego sztabu WOŚP TU :

Gitara i poduszki w MDK

Z Orkiestrą gra również - od wielu lat - Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Swoje przedmioty na aukcję przedstawia na swoim Facebooku. Wylicytować można m.in.: koszulki, poduszki i worki z nadrukowanymi emblematami WOŚP (wśród nich nawet dziecięce body), oprawki Jurka Owsiaka (czerwone oprawki w stylu szefa Orkiestry), złoty łańcuszek i przywieszki (podarowane na aukcję, uwaga, przez dwie białostockie spółdzielnie mieszkaniowe: Budowlani i Słoneczny Stok). A także wyjątkową gitarę od instruktora MDK Wiesława Miksa, pokrytą pięknymi rysunkami autorstwa znanego białostockiego grafika i scenografa - Andrzeja Dworakowskiego.

WOŚP
WOŚP  Fot. AG

WOŚP. Spacer z Wajrakiem i okładka Wyborczej

Również i nasza redakcja ma swoje licytacyjne propozycje, w których połączą się i charytatywny cel, i relaks, i edukacja. Wylicytować można choćby spacer z Adamem Wajrakiem po Puszczy Białowieskiej wraz z noclegiem w Białowieży i pakietem książek dla dwóch osób (w niedzielne popołudnie cena wzrosła do 21 600 zł)!, a także (coś dla naszych wiernych towarzyszy z życzeniami dobrej przyszłości) - 100-letnią prenumeratę wyborczej.pl (10 100 zł).

Uruchomiliśmy też szczególną licytację, jakiej jeszcze dotąd nie oferowaliśmy: zlicytować można bowiem pierwszą stronę naszego piątkowego „Tygodnika Białystok” i zostać bohaterem okładki! To wyjątkowa okazja, w której możecie pokazać siebie, swoją firmę, pasję, dzieło, ulubione miejsca w mieście. Możecie opowiedzieć o kimś, kto jest dla was wyjątkowy, o tym, czym się zajmujecie, z czego jesteście dumni. Słowem opowiedzieć możecie  o wszystkim, co tylko wam przyjdzie do głowy (oczywiście w ramach ograniczeń zawartych w regulaminie).  Licytacja (na stronie wyborcza.pl/wosp) trwa do 1 lutego. W niedzielne popołudnie kwota za okładkę białostockiej Wyborczej wynosiła 920 zł).

LINK DO LICYTACJI OKŁADKI WYBORCZEJ

WOŚP. Aukcje w regionie

W licytacjach przygotowanych przez augustowski sztab WOŚP wylicytować można masę różnych przedmiotów, voucherów i innych ofert, m.in. rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej, wycieczkę po ostępach Białowieskiego Parku Narodowego, podglądanie ptaków z ornitologiem, czy miejsce na przystani dla posiadaczy łodzi (www.wospaugustow.pl).

Na łomżyńskich aukcjach wylicytować można z kolei taką gratkę jak przejazd strażackim „wszędołazem” Sherpem, (który potrafi wjechać wszędzie tam, gdzie zwykły wóz nie wjedzie), vouchery na usługi fryzjerskie i makijażowe, sesje terapeutyczne i fotograficzne (szczegóły na Facebooku łomżyńskiego sztabu WOŚP).

W Suwałkach wśród licytacyjnych propozycji znalazły się m.in. roczny zapas pizzy Gruby Benek, czy sękacz (informacje na Facebooku suwalskiego sztabu WOŚP).

Z Orkiestrą w regionie gra także Gródek. tam organizatorzy o godz. 10 otworzyli „wośpowy sklepik” przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury. Do kupienia ciekawe przedmioty, rozmaite fanty i słodkości (część z przeznaczonych do sprzedaży rzeczy zobaczyć można na Facebooku gródeckiego sztabu .

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem