Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najwięcej nowych zakażeń jest w województwie mazowieckim. W kraju ostatniej doby zmarło 400 osób, z czego 278 miało choroby współistniejące, a przyczyną śmierci 122 był COVID-19.

W województwie podlaskim zachorowało 307 osób, a zmarło 10, wśród których sześć miało choroby współistniejące.

Nieco bardziej optymistyczne informacje dotyczą liczby zajętych łóżek covidowych w szpitalach – to 16757, o 213 mniej niż wczoraj. Także mniejsza liczb pacjentów podłączona jest do respiratorów – 1598.

Ta statystyka jeszcze nie oddaje – jak twierdzą specjaliści – okresu świąt Bożego Narodzenia, kiedy spotykaliśmy się w gronie rodzinnym. Z kolei według służb noc sylwestrowa upłynęła bardzo spokojnie. Nie było balów i hucznego obchodzenia sylwestra na miejskich placach. Polacy bawili się głównie na prywatkach w domach. Odnotowano prawie 1200 interwencji straży pożarnej, w tym gaszenia pożarów. Strażacy twierdzą, że była to spokojna noc, nie doszło do incydentów z użyciem fajerwerków.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.