W pierwszy dzień Bożego Narodzenia w godzinach wieczornych i nocnych trzeba liczyć się z tym, że warunki na drodze znacznie się pogorszą. Synoptycy prognozują zamarzanie mokrych nawierzchni od godz. 20 w piątek (25 grudnia) do godz. 9 w sobotę (26 grudnia).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

Prawdopodobieństwo wystąpienia gołoledzi synoptycy oceniają na 80 proc, czyli jest duże, dotyczy wszystkich powiatów Podlaskiem. Ostrzeżeniu nadano rangę pierwszego stopnia. Pod wieczór i w nocy możliwe są przelotne opady śniegu, początkowo lokalnie deszczu ze śniegiem. Spadnie też temperatura.

– Od godz. 20 dnia 25 grudnia do godz. 9 dnia 26 grudnia prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -2 st. C do -1 st. C, temperatura minimalna gruntu około -3 st. – informuje dyżurny synoptyk Tomasz Siemieniuk.

Ostrzeżenie o oblodzeniu wydane jest na najbliższe 12 godzin, ale trzeba się liczyć z tym, że niebezpieczeństwo gołoledzi miejscami może utrzymać się przez kolejną dobę, również pod wieczór i w nocy 26 grudnia.

Szczegółowa prognoza pogody dla Podlaskiego od godz. 19.30 (25 grudnia) do godz. 19.30 (27 grudnia):

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu, początkowo lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2 st. C do -1 st. C.

Spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C będzie powodować oblodzenia mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni, skręcający na zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, lokalnie zwłaszcza na południu deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 1 st. C.

Rano 26 grudnia miejscami oblodzenia mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Od godz. 19.30 dnia 26 grudnia do godz. 19.30 dnia 27 grudnia w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Początkowo lokalnie słabe, zanikające przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -4 st. C do -2 st. C. Spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C może powodować oblodzenia mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na północy w porywach do 55 km/godz. z kierunków południowych.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 0 st. C do1 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach do 60 km/godz. z kierunków południowych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem