Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed marznącymi opadami. W całym Podlaskiem mogą wystąpić od godz. 17 w piątek (11 grudnia) do godz. 11 w sobotę (12 grudnia). Ale i kolejnej nocy - z soboty na niedzielę (12-13 grudnia) oraz w niedzielę na drogach znów pojawi się problem gołoledzi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostrzeżenie ma charakter I stopnia, prawdopodobieństwo wystąpienia jest duże – 80 proc.

– Od godz. 17 w piątek (11 grudnia) do godz. 11 w sobotę (12 grudnia) we wszystkich podlaskich powiatach oraz w Białymstoku prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów mżawki lub deszczu, przejściowo deszczu ze śniegiem, marznących i powodujących gołoledź – informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku.

W sobotę (12 grudnia) do godz. 11 obowiązuje ostrzeżenie o opadach marznących. Z kolei w nocy i w niedzielę rano miejscami będą występować opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu, a także powtórnie opady marznące, powodujące gołoledź.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem