Uwaga, kierowcy! W czwartek (10 grudnia) na drogach w całym regionie może być niebezpiecznie. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami, które w połączeniu z niską temperaturą niestety oznaczają gołoledź.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostrzeżenie Biura Prognoz Meteorologicznych obowiązuje w czwartek (10 grudnia) od godz. 9 do 21. Oznaczone jest jako ostrzeżenie I stopnia i swoim zasięgiem objąć praktycznie może całe Podlaskie, jako że strefa marznących opadów stopniowo przemieszczać się będzie z południa na północ.

– Miejscami prognozuje się wystąpienie słabych marznących opadów deszczu ze śniegiem, deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Niewykluczone, że ostrzeżenie będzie kontynuowane w kolejnym dniu, również z podwyższonym stopniem – informuje dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku Mateusz Zamajtys.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska jest duże – wynosi 80 proc.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem