Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już 11. edycja świątecznej akcji „Gazety Wyborczej”. Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia ubieramy razem z naszymi Czytelnikami wirtualne świąteczne drzewko, na które bombki i inne ozdoby wykupują firmy, instytucje i osoby prywatne. Zawieszają je na choince, a my dochód przeznaczamy na wybrany cel charytatywny.

Oddychać swobodnie – to podstawowa potrzeba

W tym roku wspólnie z przedstawicielami Fundacji „Pomóż Im” ustaliliśmy, że mali podopieczni Hospicjum dla Dzieci potrzebują wsparcia w postaci stacjonarnych koncentratorów tlenu. Są one potrzebne dzieciom przede wszystkim przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przy dusznościach, napadach padaczkowych, spadkach saturacji.

– Podopieczni Fundacji „Pomóż Im” objęci domową opieką hospicyjną to dzieci z nieuleczalnymi chorobami. Doświadczają różnych objawów związanych z chorobą podstawową. Wśród nich należy wymienić napady padaczkowe, ciężką niewydolność oddechową lub krążeniową. Większość z naszych pacjentów wymaga wsparcia koncentratora tlenu w codziennym funkcjonowaniu. Jest to sprzęt absolutnie niezbędny w naszej działalności – przyznaje Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”. – Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne, które dostarcza podwyższoną zawartość tlenu do organizmu. Może pracować nieustannie, całą dobę. Niwelując objawy duszności, przywraca równowagę organizmu. Jest to realna pomoc, której udzielamy dzieciom, bezbronnym istotom, które wpatrzone w rodziców i medyków, oczekują pomocy. Myślę, że w dobie epidemii koronawirusa jeszcze bardziej rozumiemy tę podstawową potrzebę każdego człowieka, by oddychać swobodnie, bez duszności, bez lęku i obaw. Zapewnienie tego bezpieczeństwa oddechu dla naszych dzieci to nasz priorytet – dodaje.

Ponad 12 tys. zł dzięki hojności przedsiębiorców

Choinka Darczyńców 2020Choinka Darczyńców 2020 Fot. AG

Dzięki autorytetowi pracowników Fundacji „Pomóż Im”, którzy od lat niestrudzenie opiekują się ciężko chorymi dziećmi oraz dzięki rodzicom takich maluchów, którzy podzielili się na naszych łamach swoimi historiami, dotarliśmy do wielu Darczyńców o otwartych sercach. Akcja wystartowała z kopyta i z dnia na dzień się rozkręca, zasilając fundacyjne konto.

Już na starcie mogliśmy liczyć na naszych stałych przyjaciół, którzy rokrocznie ubierają świąteczne drzewko, nie szczędząc środków dla potrzebujących. Jak zwykle, z pomocą pospieszył Muzułmański Związek Religijny w RP, zawieszając na czubku choinki specjalną ozdobę – gwiazdę. Również gwiazdę zawiesiła na naszej choince firma Benmar. A po paru dniach… Mamy trzecią gwiazdę! Zawieszamy ją dzięki hojnej wpłacie firmy APS Automatyka - Pomiary - Sterowanie S.A. - kompleksowe usługi z dziedziny automatyki przemysłowej, elektryki i robotyzacji.

Ale to nie koniec obsypywania gwiazdami charytatywnej choinki! We wtorek (08.12) okazuje się, że czwartą gwiazdę zdecydowała się zawiesić firma KREKOM! 

Natychmiast, podczas startu akcji charytatywnej, wsparły ją także, wykupując duże bombki: PHU Market Białystok Sp. z o.o.; Biawar; Stacja Paliw Moya oraz PSS Społem. Z kolei Promotech zawiesił na drzewku bombkę małą.

W poniedziałek (07.12) Choinka Darczyńców została przyozdobiona ogromną bombką od firmy Komtur S.C., która zajmuje się obsługą informatyczną firm i instytucji. Z kolei dużą bombkę zawiesza Bipol – stacja paliw, transport krajowy i międzynarodowy.

We wtorek (08.12) doszły kolejne ozdoby od Darczyńców: dzwonek od Uniwersytetu w Białymstoku i średnia bombka od Pracowni Dobrego Zdania.

A w czwartek (10.12) - ku naszej radości wpadła ogromna bombka od ChM. Implanty i narzędzia ortopedyczne. Dziękujemy!

Możemy więc ogłosić, że zaledwie po tygodniu od początku naszej zbiórki, mamy już kwotę 12 175 zł.

Prosimy Was, drodzy Darczyńcy, nie przestawajcie!

Jak ubrać Choinkę Darczyńców

Wierzymy, że dobro powraca! Dlatego zachęcamy Państwa do wsparcia naszej akcji charytatywnej. A jak możecie pomóc?

Na choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku firmy z Białegostoku i regionu umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych.

CENNIK BOMBEK:

średnia bombka – 200 zł

duża bombka – 300 zł

ogromna bombka – 500 zł

dzwonek – 1000 zł

Przygotowaliśmy też dla Państwa specjalną ozdobę – gwiazdę na wierzchołek choinki. Więcej informacji jak ją kupić i zawiesić na drzewku – pod adresem: choinka@bialystok.agora.pl i nr. tel. 507 008 737.

Jak zawiesić ozdoby?

Tak wygląda Choinka Darczyńców

Oferta dla firm

Bombkę lub dzwonek można zamówić, wykupując równocześnie reklamę z życzeniami w wigilijnym wydaniu „Tygodnika Białystok”, które ukaże się w czwartek, 24 grudnia. Część zysków ze sprzedaży reklam przekażemy na rzecz Fundacji „Pomóż Im”. Szczegóły pod adresem: choinka@bialystok.agora.pl oraz pod nr. telefonu 507 008 737.

Oferta dla osób prywatnych

Wpłaty na bombkę lub dzwonek należy dokonać na konto Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci: Bank Millennium 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536, w tytule przelewu wpisując „CHOINKA DARCZYŃCÓW”. Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu oraz informacji, co ma się znaleźć na ozdobie na adres e-mail: choinka@bialystok.agora.pl

Codziennie, od 4 grudnia (poza weekendami) na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl choinka będzie aktualizowana, a w piątki 11, 18 grudnia oraz w czwartek, 24 grudnia pojawi się w papierowym wydaniu „Tygodnika Białystok”.

Liczymy na Państwa hojność, zrozumienie i pomoc!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.