Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewoda podlaski i podlaski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informują o ośmiuset sześćdziesięciu pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

337 osób z Białegostoku, w tym 19 hospitalizowanych,

125 osób z powiatu białostockiego, w tym 9 hospitalizowanych,

64 osoby z Suwałk, w tym 2 hospitalizowane,

58 osób z powiatu bielskiego, w tym 5 hospitalizowanych,

53 osoby z Łomży, w tym 1 hospitalizowana,

34 osoby z powiatu augustowskiego, w tym 5 hospitalizowanych,

30 osób z powiatu grajewskiego, w tym 12 hospitalizowanych,

25 osób z powiatu siemiatyckiego, w tym 1 hospitalizowana,

23 osoby z powiatu łomżyńskiego,

23 osoby z powiatu sokólskiego,

22 osoby z powiatu suwalskiego,

18 osób z powiatu hajnowskiego, w tym 2 hospitalizowane,

16 osób z powiatu monieckiego,

15 osób z powiatu wysokomazowieckiego,

10 osób z powiatu kolneńskiego, w tym 1 hospitalizowana,

7 osób z powiatu zambrowskiego,

5 osób z powiatu sejneńskiego.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 23 151 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Wyzdrowiało kolejnych 266 osób (w sumie 8211): 151 z Łomży, 54 z Suwałk, 51 z powiatu łomżyńskiego i 10 z powiatu suwalskiego.

Koronawirus. 17 osób zmarło

Podlaski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informuje, że zostało potwierdzonych 17 przypadków wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. W sumie liczba ofiar śmiertelnych w regionie od początku pandemii sięgnęła 387.

Ostatniej doby zmarły: kobieta w wieku 88 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, hospitalizowana w szpitalu w Białymstoku; kobieta w wieku 72 lat, mieszkanka powiatu augustowskiego, hospitalizowana w szpitalu w Augustowie; mężczyzna w wieku 92 lat, mieszkaniec powiatu hajnowskiego, hospitalizowany w szpitalu w Hajnówce; mężczyzna w wieku 84 lat, mieszkaniec powiatu hajnowskiego, hospitalizowany w szpitalu w Hajnówce; kobieta w wieku 70 lat, mieszkanka powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w szpitalu w Bielsku Podlaskim; kobieta w wieku 94 lat, mieszkanka powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w szpitalu w Siemiatyczach; kobieta w wieku 68 lat, mieszkanka powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w szpitalu w Siemiatyczach; kobieta w wieku 66 lat, mieszkanka powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w szpitalu w Hajnówce; kobieta w wieku 82 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, hospitalizowana w szpitalu w Augustowie; mężczyzna w wieku 79 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego, hospitalizowany w szpitalu w Bielsku Podlaskim; kobieta w wieku 63 lat, mieszkanka Augustowa, hospitalizowana w szpitalu w Augustowie; mężczyzna w wieku 88 lat, mieszkaniec Augustowa, hospitalizowany w szpitalu w Augustowie; mężczyzna w wieku 70 lat, mieszkaniec Augustowa, hospitalizowany w szpitalu w Augustowie; kobieta w wieku 86 lat, mieszkanka powiatu augustowskiego, hospitalizowana w szpitalu w Suwałkach; mężczyzna w wieku 85 lat, mieszkaniec Augustowa, hospitalizowany w szpitalu w Augustowie; mężczyzna w wieku 81 lat, mieszkaniec Bielska Podlaskiego, hospitalizowany w szpitalu w Bielsku Podlaskim; kobieta w wieku 90 lat, mieszkanka powiatu bielskiego, hospitalizowana w szpitalu w Augustowie. Wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.

Według najświeższych danych resortu zdrowia ostatniej doby w Polsce testy potwierdziły 18 467 nowych zakażeń, najwięcej w województwie mazowieckim. Zmarło 330 zakażonych pacjentów, z których 256 miało też inne choroby współistniejące. Od początku pandemii w kraju zachorowało 861 331 osób, a zmarło 13 618.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.