Koronawirus. Oddział laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA w Białymstoku uruchomił nowy punkt wymazowy pobrań, w którym wykonywane są badania w kierunku COVID-19 metodą real time RT-PCR. Specjalny mobilny punkt typu "Drive&Go-Thru" rozpoczął działalność na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku. Jednocześnie grupa laboratoriów ogłasza, że obniża cenę testów do 390 zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowy punkt wymazowy przyjmuje pacjentów w ramach zleceń NFZ przez siedem dni w tygodniu w godzinach 8-11. Z kolei pacjenci, którzy chcą wykonać test prywatnie, mogą się do niego zgłosić od poniedziałku do piątku od 11 do 13. Punkt zlokalizowany jest na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1 (wjazd od ulicy Kawaleryjskiej, brama W1).

– Zorganizowanie mobilnego punktu pobrań typu „Drive&Go-Thru” stanowi duże wyzwanie między innymi ze względu na konieczność zapewnienia pełnego bezpieczeństwa pacjentom oraz osobom pobierającym od nich wymaz. Dlatego niezmiernie cieszymy się, że udało się uruchomić w Białymstoku nowy punkt, w którym mieszkańcy miasta i całego regionu mogą wykonać badania wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR – podkreśla Sylwia Mikołajuk, menedżer ds. sprzedaży białostockiego Oddziału DIAGNOSTYKI.

Badania metodą real time RT-PCR wykonywane są przy użyciu testów z certyfikatem CE-IVD, zgodnym z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia. Materiał do badania pobierany jest poprzez wymaz z gardła lub nosogardzieli.

Badanie można zakupić online w e-Sklepie DIAGNOSTYKI Pakiet zawiera badanie SARS-CoV-2 (COVID-19) met. Real Time RT-PCR w obniżonej cenie 390 zł, a także bezpośrednio w punkcie pobrań wyłącznie przy użyciu karty płatniczej.

Jest to drugi punkt pobrań DIAGNOSTYKI działający w Białymstoku. Poza nową mobilną placówką typu „Drive&Go-Thru” w mieście działa także stacjonarny punkt wymazowy przy ul. Żeromskiego 1b/12a.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem