Koronawirus. Liczba nowych zakażeń utrzymuje się na podobnym poziomie co wczoraj - blisko 20 tysięcy, w tym w Podlaskiem 480 nowych przypadków. Jednak to najbardziej tragiczny dzień od początku pandemii pod względem liczby ofiar śmiertelnych. Ostatniej doby w kraju zmarły 603 osoby, w tym w Podlaskiem aż 23. Najmłodszą ofiarą był 50-letni mieszkaniec Białegostoku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewoda podlaski i podlaski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informują o 480 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

152 osoby z Białegostoku, w tym 2 hospitalizowane,

64 osoby z pow. białostockiego,

58 osób z pow. bielskiego, w tym 4 hospitalizowane,

43 osoby z pow. hajnowskiego,

33 osoby z pow. augustowskiego, w tym 6 hospitalizowanych,

20 osób z Suwałk, w tym 1 hospitalizowana,

19 osób z pow. monieckiego, w tym 7 hospitalizowanych,

19 osób z pow. zambrowskiego, w tym 3 hospitalizowane,

18 osób z pow. siemiatyckiego, w tym 2 hospitalizowane,

11 osób z Łomży, w tym 1 hospitalizowana,

11 osób z pow. łomżyńskiego,

8 osób z pow. kolneńskiego,

7 osób z pow. suwalskiego, w tym 2 hospitalizowane,

6 osób z pow. sejneńskiego, w tym 2 hospitalizowane,

6 osób z pow. sokólskiego, w tym 3 hospitalizowane,

3 osoby z pow. grajewskiego,

2 osoby z pow. wysokomazowieckiego, w tym 1 hospitalizowana.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 20 120 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 400 osób (w sumie 6964): 134 z pow. sokólskiego, 121 z pow. grajewskiego, 97 z Białegostoku, 36 z pow. białostockiego, 12 z pow. augustowskiego.

Koronawirus. 23 ofiary śmiertelne jednej doby

Podlaski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informuje, że zostały potwierdzone kolejne 23 przypadki wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. W sumie od początku pandemii zmarło w regionie 314 osób.

Ofiary śmiertelne ostatniej doby to: mężczyzna w wieku 69 lat, mieszkaniec powiatu augustowskiego; kobieta w wieku 84 lat, mieszkanka Bielska Podlaskiego, hospitalizowana w szpitalu w Bielsku Podlaskim; kobieta w wieku 82 lat, mieszkanka powiatu białostockiego; mężczyzna w wieku 61 lat, mieszkaniec powiatu suwalskiego; mężczyzna w wieku 69 lat, mieszkaniec Suwałk, hospitalizowany w szpitalu w Suwałkach; kobieta w wieku 85 lat, mieszkanka Suwałk, hospitalizowana w szpitalu w Suwałkach; mężczyzna w wieku 67 lat, mieszkaniec powiatu suwalskiego, hospitalizowany w szpitalu w Suwałkach; kobieta w wieku 91 lat, mieszkanka Suwałk, hospitalizowana w szpitalu w Suwałkach; mężczyzna w wieku 60 lat, mieszkaniec Suwałk, hospitalizowany w szpitalu w Hajnówce; kobieta w wieku 67 lat, mieszkanka Łomży, hospitalizowana w szpitalu w Łomży; mężczyzna w wieku 80 lat, mieszkaniec powiatu łomżyńskiego; kobieta w wieku 74 lat, mieszkanka powiatu łomżyńskiego; kobieta w wieku 94 lat, mieszkanka powiatu łomżyńskiego; kobieta w wieku 69 lat, mieszkanka powiatu białostockiego; mężczyzna w wieku 89 lat, mieszkaniec Białegostoku; mężczyzna w wieku 54 lat, mieszkaniec Białegostoku; kobieta w wieku 77 lat, mieszkanka Białegostoku; kobieta w wieku 56 lat, mieszkanka Białegostoku; mężczyzna w wieku 77 lat, mieszkaniec Białegostoku; kobieta w wieku 71 lat, mieszkanka Białegostoku; mężczyzna w wieku 70 lat, mieszkaniec Białegostoku; mężczyzna w wieku 50 lat, mieszkaniec Białegostoku; kobieta w wieku 87 lat, mieszkanka powiatu sejneńskiego, hospitalizowana w szpitalu w Sejnach. Wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.

W środę (18 listopada) Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa. Ostatniej doby potwierdzono 19 883 nowe zakażenia, najwięcej na Mazowszu. Zmarły aż 603 osoby – z powodu COVID-19 zmarło 112 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 491 osób. Od początku pandemii w Polsce zachorowały 772 823 osoby, a zmarło 11 451.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem