Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewoda podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterystu osiemdziesięciu siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

193 osoby z Białegostoku, w tym 1 hospitalizowana,

50 osób z Suwałk, w tym 5 hospitalizowanych,

41 osób z pow. wysokomazowieckiego,

40 osób z pow. białostockiego, w tym 3 hospitalizowane,

31 osób z pow. siemiatyckiego, w tym 1 hospitalizowana,

23 osoby z pow. monieckiego, w tym 4 hospitalizowane,

22 osoby z pow. hajnowskiego, w tym 5 hospitalizowanych,

18 osób z pow. bielskiego, w tym 3 hospitalizowane,

17 osób z pow. grajewskiego, w tym 1 hospitalizowana,

15 osób z pow. suwalskiego, w tym 1 hospitalizowana,

15 osób z pow. augustowskiego, w tym 2 hospitalizowane,

9 osób z pow. sokólskiego, w tym 3 hospitalizowane,

6 osób z pow. kolneńskiego, w tym 1 hospitalizowana,

5 osób z pow. sejneńskiego, w tym 1 hospitalizowana,

2 osoby z pow. zambrowskiego.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 19128 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 571 osób (w sumie 6254): 211 z pow. bielskiego, 127 z pow. monieckiego, 109 z pow. siemiatyckiego, 52 z pow. sokólskiego, 48 z pow. sejneńskiego, 21 z pow. wysokomazowieckiego, 2 z pow. białostockiego, 1 z pow. hajnowskiego.

Koronawirus. Pięć osób zmarło w Podlaskiem

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że zostało potwierdzonych kolejnych pięć potwierdzonych przypadków zgonów z powodu zachorowań na COVID-19, tym samym liczba ofiar śmiertelnych w województwie od początku pandemii wzrosła do 285.

Ostatniej doby zmarli: mężczyzna w wieku 79 lat, mieszkaniec Łomży; kobieta w wieku 86 lat, mieszkanka powiatu łomżyńskiego; mężczyzna w wieku 72 lat, mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Łomży; kobieta w wieku 88 lat, mieszkanka powiatu bielskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim; mężczyzna w wieku 60 lat, mieszkaniec powiatu augustowskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Augustowie. Wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.

Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w kraju zajętych jest 22458 łóżek covidowych, o 470 więcej niż w wczoraj. W ciągu ostatniej doby wykryto 20816 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej w województwie śląskim. Z powodu COVID-19 zmarły 143 osoby, wśród nich 127 miały też inne schorzenia.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.