Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie śląskim – ponad 4 tysiące nowych zakażeń. W sumie w kraju odnotowano ich 25484. Każdej doby wrasta liczba osób, które zmarły wyłącznie z powodu zakażenia koronawirusem, nie miały żadnych chorób towarzyszących – ostatniej doby to już 61 osób (natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 269 osób).

Koronawirus. Najwięcej chorych w Białymstoku

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedmiuset czternastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

238 osób z Białegostoku, w tym 2 hospitalizowane,

77 osób z Suwałk, w tym 3 hospitalizowane,

72 osoby z pow. augustowskiego, w tym 7 hospitalizowanych,

72 osoby z Łomży,

63 osoby z pow. białostockiego,

45 osób z pow. bielskiego, w tym 4 hospitalizowane,

36 osób z pow. wysokomazowieckiego, w tym 3 hospitalizowane,

25 osób z pow. łomżyńskiego, w tym 1 hospitalizowana,

22 osoby z pow. suwalskiego, w tym 1 hospitalizowana,

17 osób z pow. sokólskiego,

15 osób z pow. sejneńskiego, w tym 1 hospitalizowana,

14 osób z pow. monieckiego, w tym 2 hospitalizowane,

11 osób z pow. siemiatyckiego, w tym 2 hospitalizowane,

5 osób z pow. kolneńskiego, w tym 3 hospitalizowane,

2 osoby z pow. grajewskiego.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 15214 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Wyzdrowiało kolejnych 388 osób (w sumie 3520): 175 z Suwałk, 63 z pow. augustowskiego, 53 z pow. suwalskiego, 42 z pow. kolneńskiego, 39 z Białegostoku, 16 z pow. białostockiego.

Niestety, są też gorsze wiadomości – aż 15 zgonów ostatniej doby, podwyższających statystykę ofiar COVID-19 w województwie podlaskim do 220.

15 ofiar śmiertelnych ostatniej doby

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o kolejnych potwierdzonych przypadkach wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. Są to: kobieta w wieku 84 lat, mieszkanka Hajnówki, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce; kobieta w wieku 97 lat, mieszkanka powiatu augustowskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Sejnach; mężczyzna w wieku 64 lat, mieszkaniec powiatu hajnowskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Hajnówce; mężczyzna w wieku 96 lat, mieszkaniec powiatu hajnowskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Hajnówce; mężczyzna w wieku 79 lat, mieszkaniec Hajnówki, hospitalizowany w Szpitalu w Hajnówce; kobieta w wieku 84 lat, mieszkanka Hajnówki, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce; mężczyzna w wieku 69 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego, hospitalizowany w Szpitalach: w Łapach i Augustowie; kobieta w wieku 90 lat, mieszkanka Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim; kobieta w wieku 70 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, hospitalizowana w Szpitalu w Grajewie; kobieta w wieku 71 lat, mieszkanka powiatu suwalskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Suwałkach; mężczyzna w wieku 71 lat, mieszkaniec Suwałk, hospitalizowany w Szpitalu w Suwałkach; mężczyzna w wieku 85 lat, mieszkaniec powiatu suwalskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Suwałkach; mężczyzna w wieku 62 lat, mieszkaniec Suwałk, hospitalizowany w Szpitalu w Suwałkach; mężczyzna w wieku 77 lat, mieszkaniec powiatu suwalskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Suwałkach; mężczyzna w wieku 81 lat, mieszkaniec powiatu suwalskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Suwałkach. Wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.

We wtorek (10.11) rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o 25484 nowych potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że w sumie od początku pandemii zachorowały w Polsce 593592 osoby, zmarło 8375.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.