Do 1471 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w Podlaskiem. W poniedziałek (14 września) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku poinformowała też o trzech zgonach z powodu koronawirusa. Zmarły trzy starsze kobiety.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ofiary koronawirusa w Podlaskiem zmarłe ostatniej doby to 89-letnia mieszkanka powiatu białostockiego, 100-letnia mieszkanka powiatu augustowskiego i 63-letnia mieszkanka powiatu augustowskiego.

Pierwsze dwie kobiety były hospitalizowane w Augustowie, w tamtejszym Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej. W tym zakładzie opiekuńczo-pielęgnacyjnym i hospicjum w ostatnim czasie zanotowano gwałtowny skok zachorowań - w ciągu ostatnich dni stwierdzono tam zakażenia u ponad 30 pacjentów i u 13 pracowników. Kilka dni temu w zakładzie zmarły dwie osoby, teraz kolejne dwie. Sytuacja jest bardzo trudna również ze względu na kłopoty kadrowe - 13 zakażonych pielęgniarek i salowych przebywa w izolacji.

Koronawirus. Nowe zakażenia

Wśród ośmiu nowych potwierdzonych przypadków zakażenia odnotowanych ostatniej doby w Podlaskiem znalazły się:

starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego, izolacja domowa,

starsza kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży,

młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa,

Koronawirus. Najnowsze dane o zakażonych w Polsce

kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,

młody mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w USK w Białymstoku,

mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,

nastolatek z powiatu białostockiego, izolacja domowa,

mężczyzna w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa.

Po poniedziałkowym raporcie WSSE liczba zgonów w Podlaskiem z powodu COVID-19 wzrosła  do 36.

Koronawirus w Polsce

W całej Polsce ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 377 osób, zmarło 15 zakażonych. Od początku pandemii w Polsce odnotowano 74 tys. 529 potwierdzonych przypadków zakażeń oraz 2 tys. 203 zgony.

Służby sanitarne apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem