Koronawirus. Do 1392 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażeń w Podlaskiem. W środę (9 września) wojewoda i wojewódzki inspektor sanitarny poinformowali o 5 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Koronawirus. W Polsce bilans z ostatniej doby to 421 nowych potwierdzonych zakażeń i 11 zgonów. Wśród zakażonych osób w Podlaskiem znaleźli się:

  • dwie kobiety w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,
  • młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,
  • starszy mężczyzna z powiatu kolneńskiego, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży,
  • kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1392 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

Są też dobre wiadomości – wyzdrowiało kolejnych 26 osób (w sumie 1090). Są to: starsza kobieta z powiatu grajewskiego, nastolatek z powiatu monieckiego, starsza kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, dwóch mężczyzn w sile wieku, trzy młode kobiety, czterech młodych mężczyzn, cztery kobiety w sile wieku, starsza kobieta, starszy mężczyzna, dwoje dzieci – z Białegostoku, trzech starszych mężczyzn, dwóch młodych mężczyzn, młoda kobieta – z powiatu białostockiego.

W całej Polsce w środę (9 września) odnotowano 421 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem i 11 zgonów. Od początku pandemii potwierdzono 71 947 zakażeń i 2147 zgonów.

Koronawirus. Najnowsze dane o zakażonych w Polsce

Służby sanitarne apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem