W Polsce znów mocno wzrosła liczba potwierdzonych zakażeń - w piątek (4 września) to blisko 700 nowych przypadków. W Podlaskiem zanotowano 8. Co oznacza, że w regionie liczba potwierdzonych przypadków od początku pandemii wzrosła do 1334.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek (4 września) wojewoda podlaski i wojewódzki inspektor sanitarny poinformowali o ośmiu kolejnych przypadkach w regionie. Dwie osoby są hospitalizowane.

Nowe zdiagnozowane w Podlaskiem przypadki to:

młody mężczyzna z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa,

kobieta w sile wieku z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa,

młody mężczyzna z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa,

mężczyzna w sile wieku z powiatu augustowskiego, izolacja domowa,

starszy mężczyzna z powiatu kolneńskiego, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży,

kobieta w sile wieku z powiatu hajnowskiego, hospitalizowana w SPZOZ w Bielsku Podlaskim,

starsza kobieta z Białegostoku, izolacja domowa,

mężczyzna w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa.

Od początku pandemii w Podlaskiem zakażenia potwierdzono u 1334 osób, 32 osoby zmarły.

Koronawirus. Ozdrowieńcy

Są też dobre wiadomości – wyzdrowiało kolejnych 10 osób (w sumie 1054): dwóch starszych mężczyzn, starsza kobieta – z powiatu grajewskiego, dwóch młodych mężczyzn z Łomży, kobieta w sile wieku z powiatu bielskiego, młoda kobieta, mężczyzna w sile wieku – z powiatu zambrowskiego, kobieta w sile wieku z powiatu hajnowskiego, mężczyzna w sile wieku z Białegostoku.

Koronawirus. Ogniska

W Podlaskiem obecnie największe ogniska koronawirusa to Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku (ponad 40 zakażeń wśród pracowników i pacjentów) i Szpital Powiatowy w Łapach (siedmiu pracowników i 10 pacjentów).

Koronawirus w Polsce

W Polsce potwierdzono w piątek (4 września) 691 nowych przypadków zakażenia. Najwięcej w województwach: mazowieckim (121, małopolskim (120, wielkopolskim (93), podkarpackim (92). Niestety, ostatniej doby z powodu koronawirusa w kraju zmarło 8 osób. W Polsce od początku pandemii potwierdzono 69 tys. 820 zakażeń. Zmarło 2100 osób.

Koronawirus. Najnowsze dane o zakażeniach w Polsce

W piątek (4 września) Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało mapę czerwonych i żółtych stref (czerwonej strefie znalazły się 3 powiaty, w żółtej – 7, podano też listę ostrzegawczą dla 9 powiatów). Na liście ostrzegawczej w tej chwili nie ma Podlaskiego.

Służby sanitarne apelują: - Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem