Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 612 nowych przypadkach zakażenia COVID-19 w Polsce w ciągu ostatniej doby, najwięcej jest w Małopolsce, na Mazowszu i na Śląsku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewoda podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o 10 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 • kobieta w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa,
 • starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w SPZOZ MSWiA w Białymstoku,
 • kobieta w sile wieku z powiatu bielskiego, izolacja domowa,
 • trzy kobiety w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
 • młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,
 • starszy mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
 • starszy mężczyzna z powiatu białostockiego, hospitalizowany w SPZOZ MSWiA w Białymstoku,
 • kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1326 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 14 osób (w sumie 1044): dwóch nastolatków, młoda kobieta - z powiatu siemiatyckiego, kobieta w sile wieku, mężczyzna w sile wieku, dwóch młodych mężczyzn, dziecko, dwie starsze kobiety - z powiatu grajewskiego, młody mężczyzna z powiatu augustowskiego, starsza kobieta z Łomży, kobieta w sile wieku, starszy mężczyzna - z Suwałk.

W całym kraju od początku pandemii liczba zakażonych wzrosła do 69 129 osób, zmarły 2092.

Od dziś obowiązują nowe zasady kwarantanny i izolacji. Czas kwarantanny osób, które mogły zostać zakażone, zostanie skrócony z 14 do 10 dni. Natomiast czas trwania izolacji ma być uzależniony od stanu pacjenta i zwalniani z niego będą ci, którzy po jej odbyciu nie mają już objawów choroby. Na razie jednak wcale łatwiej nie jest. Pacjenci skarżą się, że ani lekarze, ani sanepid nie za bardzo chcą wziąć na sobie odpowiedzialność i „wypuszczać” na podstawie deklaracji o braku objawów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem