W środę (2 września) w Polsce potwierdzono 595 nowych przypadków zakażenia, w Podlaskiem 7. Zmarła 70-letnia białostoczanka, hospitalizowana w białostockim szpitalu. Miała choroby współistniejące.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już 32 zgon w regionie od początku pandemii. W Polsce ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło aż 20 osób (w tym 44-letnia kobieta i 52-letni mężczyzna), a od początku pandemii – 2078 osób.

W Podlaskiem jak dotąd potwierdzono 1316 przypadków zakażenia. W całej Polsce – 68 tys. 517. Koronawirus niestety nie odpuszcza, od kilku dni co prawda nie notuje się dziennie takich liczba jak pod koniec sierpnia – 800-900, ale liczba dziennych zakażeń ciągle jest wysoka – 500-600 i znów rośnie. Po kilku dniach bez trzycyfrowych liczb w poszczególnych województwach, jeśli chodzi o przypadki zakażeń, takie są znów są w województwie mazowieckim (133) i małopolskim (114).

Koronawirus. Najnowsze dane o zakażonych w Polsce

Ostatniej doby wedle danych wojewody podlaskiego i wojewódzkiego inspektora sanitarnego wśród nowych 7 przypadków w regionie znaleźli się:

starsza kobieta z powiatu hajnowskiego, izolacja domowa,

starszy mężczyzna z powiatu białostockiego, hospitalizowany w SP ZOZ MSWiA w Białymstoku,

młody mężczyzna z powiatu sokólskiego, izolacja domowa,

mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,

starszy mężczyzna z powiatu sokólskiego, izolacja domowa,

starsza kobieta z powiatu sokólskiego, izolacja domowa,

młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1316 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Są też dobre wiadomości – wyzdrowiało kolejnych 17 osób (w sumie 1030): dwie młode kobiety, młody mężczyzna, kobieta w sile wieku – z Łomży, kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, nastolatka, nastolatek, kobieta w sile wieku, mężczyzna w sile wieku – z powiatu augustowskiego, kobieta w sile wieku, mężczyzna w sile wieku – z powiatu monieckiego, kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, kobieta w sile wieku – z powiatu białostockiego, kobieta w sile wieku, starsza kobieta, młoda kobieta, mężczyzna w sile wieku – z Białegostoku.

Koronawirus w Europie i na świecie. MAPY

Służby sanitarne apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem